У "Слузі народу" побоюються, що під тиском вулиці Рада не прийме компромісний закон президента про відтермінування касових апаратів

Телеканал ZIK

Популізм деяких політиків, які хочуть сподобатися, призведе до того, що не буде прийнято жодного закону

Якщо під тиском вулиці зірвуть прийняття компромісного президентського закону про відтермінування касових апаратів, то все залишиться як є, і з 1 січня будуть і штрафи, і все, що пропонується цим законом відмінити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Євгенія Кравчук.

Народна депутатка зауважила, що президентський законопроєкт врегульовує питання введення касових апаратів. Зокрема, за президентським законопроєктом з ризикових операцій викреслили готелі та ресторани, які зараз потерпають від коронавірусної кризи.

Окрім цього Євгенія Кравчук підкреслила, що виведення бізнесу із "сірої зони" важливе тим, що часто великі компанії видають себе за малий бізнес, відкриваючи ФОПи для сплати менших податків.

"Тому, звичайно, тут має бути диференціація мікробізнесу, який має оборот до 1 млн на рік. Всі, хто торгує на ринках, продуктами, звичайно, що вони не є великими підприємцями і бізнесменами. Це самозайняті особи. Звичайно, що вони не підпадають під фіскалізацію", – зазначила Кравчук.

Разом з тим народна депутатка додала, що неприйняття президентського законопроєкту може принести нові загрози для підприємців.

"Якщо знову під тиском вулиці зірвуть прийняття і компромісного президентського закону, то залишиться все як є, і з 1 січня будуть і штрафи, і кешбек, і все, що пропонується компромісним законом відмінити. На жаль, популізм деяких політиків, які хочуть сподобатися, він приведе до того, що не буде прийнято жодного закону", – підкреслила Євгенія Кравчук.

Новини за темою: Черговий локдаун та невирішена проблема з ФОПами можуть викликати масштабний суспільний супротив, - експерт

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський зареєстрував у ВРУ законопроєкт про відтермінування обов’язкового використання касових апаратів для фізичних осіб-підприємців (ФОП) на рік.

Зокрема, для ФОПів II-IV груп платників податків, доходи яких не перевищують граничний обсяг доходів для I групи (крім "ризикових" сфер), пропонується відтермінувати впровадження обов'язкових реєстраторів розрахункових операцій РРО до 1 січня 2021 року.

Водночас у пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що відтермінувати введення РРО необхідно для вирішення проблемних для бізнесу питань, в тому числі тих, які виникли в умовах дії карантину через COVID-19. 

Додамо, 17 листопада Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт про відтермінування касових апаратів для ФОПів до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку II-IV груп, за винятком ризикових галузей.