У Сенат США внесли законопроєкт про щорічну допомогу Україні на 300 млн доларів

Парламентарі країни заявили про підтримку "свого друга"

Міноборони

Американські сенатори внесли законопроєкт про партнерство в галузі безпеки, який передбачає надання виплат Україні на військову допомогу та стратегічну підтримку. Про це йдеться на сайті парламенту США.

Зазначається, що законопроєктом розраховані щорічні виплати Україні в розмірі 300 млн доларів. У документі йдеться про виділення військового фінансування, зокрема, надання летальної військової допомоги. Також сенатори пропонують виділяти 4 мільйони доларів на рік на підготовку українських офіцерів.

За словами авторів документа, допомога вводиться через "нехтування Російською Федерацією міжнародних законів та зобов’язань", зокрема, в контексті анексії Криму та конфлікту на Донбасі. "Законодавство продемонструє Україні та Росії, що Сполучені Штати підтримують свого друга протягом усього демократичного переходу та захисту свого суверенітету та територіальної цілісності".

Водночас, депутати вимагають від Білого дому призначити представника США на мирних переговорах у "нормандському форматі" і сприяти діалогу між країнами. Також законопроєкт закликає Держдепартамент створити робочу групу по Україні з відповідними європейськими союзниками.

Новини за темою: Шмигаль назвав умови отримання траншу від Євросоюзу

Раніше повідомлялося, що Україна отримає 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Гроші мають спрямувати на подолання наслідків пандемії COVID-19.Loading...