live

У Раді запропонували оподаткувати на 20% YouTube, Facebook, Google та інші сервіси

YouTube. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Здорожчання очікується і у сфері E-commerce

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2634 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування податком на додану вартість електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташовано на митній території України. Про це йдеться на сайті парламенту.

Автором законопроєкту виступив нардеп від фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєктом пропонується доповнити Податковий кодекс України нормами, що визначають порядок оподаткування податком на додану вартість електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташоване на митній території України (далі – нерезидентами). Зокрема, пропонується:

  • визначити перелік електронних послуг;
  • включити нерезидентів до переліку осіб, які реєструються платниками податку на додану вартість;
  • встановити правила визначення місця постачання електронних послуг (B2C);
  • встановити форму та визначити порядок надсилання податкового повідомлення нерезиденту та скарги на таке рішення;
  • визначити спрощену процедуру реєстрації платника ПДВ для постачальників-нерезидентів, яка може здійснюватися віддалено в електронній формі на спеціально розробленому вебпорталі;
  • визначити правила податкового обліку з податку на додану вартість для нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташовано на митній території України;
  • звільнення від обов'язку нерезидента реєструвати податкові накладні;
  • передбачити сплату податкового зобов’язання для нерезидента в іноземній валюті.

Як повідомляє "Економічна правда", оподаткуванню підлягатимуть послуги, які користувач отримує через інтернет від компаній-нерезидентів.

Також здорожчання очікується і у сфері E-commerce, а конкретно розміщення реклами у Facebook, YouTube та інших.

У законі прописано перелік електронних послуг, які підпадають під дію закону. Зокрема, постачання зображень, електронних книжок, аудіо- і відеопродукції, азартні ігри, інформаційні, комерційні, освітні, розважальні технології, доступ до хмарних сервісів, послуги з реклами в інтернеті, мобільних додатків та інше.

Зазначається, що місцем надання послуги нерезидентами вважатиметься інформація про місцезнаходження фізособи, яка отримала послугу.

Наприклад, через SIM-карту, через місцезнаходження провайдера, через місцезнаходження пристрою за IP-адресою, за місцезнаходженням банку, через який здійснюється послуга та, якщо є, відомості про місце проживання споживача електропослуги.

Новини за темою: YouTube вводить нові правила: Які відео видалять з популярної мережі?

Раніше повідомлялося, що профільний парламентський комітет з гуманітарної та інформаційної політики почав роботу над законопроєктом щодо податку на діяльність компаній Netflix, YouTube, Megogo та інших сервісів з продажу відеоконтенту.Loading...
Loading...
Loading...