У Раді ініціювали звільнення міністра економіки Ігоря Петрашка

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко Фото з відкритих джерел

Нардепи вважають, що міністр незадовільно виконує свої обов'язки

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови про звільнення Ігоря Петрашка з посади міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

Як зазначається, ініціаторами законопроєкту виступили 16 народних депутатів.

Наразі документ переданий на розгляд комітету парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення проєкту постанови обґрунтовується незадовільною діяльністю міністра.

Народні депутати зазначили, що за час перебування Ігоря Петрашка на чолі міністерства:

  • основні показники економіки істотно погіршилися;
  • поглибився спад промислового виробництва;
  • нові робочі місця створювалися катастрофічно низькими темпами;
  • рівень безробіття виріс;
  • міністерство виявилося бездіяльним у здійсненні заходів державної політики з підтримки постраждалих від несприятливих кліматичних умов вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції;
  • міністр виявив критично низький рівень співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

"Наведене засвідчує, що міністр незадовільно забезпечує формування та реалізацію державної політики у відповідних сферах діяльності міністерства, у зв'язку з чим підлягає звільненню із займаної посади. Звільнення членів Кабінету міністрів України, відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 85 Конституції України, належить до повноважень Верховної Ради України", - йдеться у тексті пояснювальної записки.

Новини за темою: ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України

Нагадаємо, народний депутат від партії "Слуга народу" Андрій Холодов кілька разів заявляв про те, що Міністерство економіки зриває роботу робочої групи, яка повинна контролювати виконання меморандуму, підписаного між виробниками сигарет і Кабінетом міністрів України в грудні 2019 року. За словами Холодова, з березня до липня Міністерство жодного разу не проводило засідання.

До того ж перший заступник голови Верховної Ради України, представник президента у парламенті Руслан Стефанчук також заявляв, що міністрів економіки та фінансів невдовзі можуть відправити у відставку

Loading...