Новини » Економіка Читать эту новость на русском

У проєкті закону про накопичувальну пенсію вмонтоване підвищення податків, – Добродомов

Дмитро Добродомов Фото з відкритих джерел

Окрім того, у документі зачіпаються інтереси людей, які працюють на шкідливій роботі

У законопроєкті про накопичувальну пенсію вмонтоване підвищення податків – два відсотки для роботодавців, один відсоток для працівників.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VIII скликання, лідер партії "Народний контроль" Дмитро Добродомов.

Гість студії нагадав про розгляд ініціативи про накопичувальні пенсії.

"Зараз законопроєкт, у п'ятницю ще минулу, у першому читанні, що стосується пенсій. Пам'ятаєте, про накопичувальну пенсію? Це дуже важливо, бо там вже вмонтоване збільшення податку – два відсотки для роботодавців, один відсоток для працівників на так звану накопичувальну пенсію, взявши із солідарної. І найстрашніше, що там зачіпаються інтереси людей зі шкідливих робіт – шахтарі, хіміки... Вони мають список 1, список 2, ті, хто може пільгово вийти на пенсію: у 50 років – за списком 1, у 55 років за списком 2. Там взагалі передбачається на роботодавців покласти за списком 1 плюс 15%, за списком 2 – плюс 7,5%. А тепер уявіть роботодавця, у якого працюють ці люди, і яким чином він буде їх легалізовувати? Навпаки, виводити їх у "тінь", звільняти, можливо, фіктивно", – зазначив Дмитро Добродомов.

Новини за темою: В Україні можуть запровадити електронний аудит платників податків

Як повідомляли, Кабінет міністрів України буде пропонувати Верховній Раді впровадження професійної накопичувальної системи. Відповідну ініціативу було схвалено 18 листопада на засіданні уряду. Згідно з нею, професійну накопичувальну систему пропонується запровадити для осіб, які молодші 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах.

Нагадаємо, з 2021 року людям, які досягли 60 років і не мають трудового стажу, перестануть виплачувати соціальну пенсію. Так, на соцпенсію мають право ті, кому не вистачає стажу. Згідно з документом, для виходу на заслужений відпочинок в 60 років у 2020 році потрібно мати не менше 27 років стажу. Якщо є від 17 до 27 років стажу, доведеться працювати до 63 років, а від 15 до 17 років – 65 років.

Loading...