У НБУ заявили, що проблема недобудов "Аркади" буде вирішена, але порадили міняти закон

Катерина Рожкова Фото з відкритих джерел

У нинішньому законодавстві про первинний ринок є багато неврегульованих моментів

Для завершення будівництва житлових комплексів "Аркада-будівництво" потрібно залучити зацікавлені державні органи. Втім, щоб уникнути подібних проблем в майбутньому необхідно змінити законодавство. Про це виданню "Інтерфакс-Україна" повідомила в.о. глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

"Сьогодні всі включилися в врегулювання цієї проблеми - уряд, КМДА, ми якоюсь мірою як ініціатор і модератор. Думаю, що з урахуванням того, що зараз всі включилися, проблема буде вирішена. Там є світло в кінці тунелю", - сказала вона. 

За словами Рожкової, Нацбанк займається цією проблемою з 2016 року, але деякі питання, зокрема технічного характеру, можна врегулювати досить швидко.

"Є дуже багато початих будівництв різного ступеня готовності, тому питання - як це все зібрати в купу і добудувати те, що можна швидко добудувати. Віддати людям і потім продовжувати будувати те, що потрібно будувати. Ще раз: рішення в цьому завданні є", - зазначила Рожкова.

Вона уточнила, що проблеми будівництв знаходяться за межами банку "Аркада", бо він виступає лише як управитель фондів фінансування будівництва (ФФБ) і у нього відкриті рахунки цих фондів і забудовників.

"Все за межами банку, тому у нас і немає повноважень це контролювати. Є кілька варіантів рішень, як можна відносно швидко покращити ситуацію і контроль, але глобально - це законодавство", - пояснила Рожкова.

Зокрема, в законодавстві про первинний ринок є багато неврегульованих моментів, які не дозволяють його правильно контролювати та зробити більш збалансованим, що, своєю чергою, впливає на розрахунки по запуску іпотеки в Україні.

"Фонд фінансування зібрав гроші та перерахував забудовнику, забудовник побудував, але не отримав якийсь дозвільний документ, в результаті не підключений будинок. Виходить, ніхто нічого не вкрав і особливо не порушив, а люди квартири не отримали. І це зараз нормально не регулюється ніким. Тому треба міняти закон", - підкреслила в.о. голови Нацбанку.

Новини за темою: Інвестори "Аркади" прийшли під КМДА та хочуть розгорнути наметове містечко

Нагадаємо, в Києві вже деякий час протестують ошукані інвестори недобудованих квартир від банку "Аркада". Вони вимагають вирішення їх проблем.

Loading...