У Нацбанку розповіли, скільки ще гривня лишатиметься нестабільною

Національний банк України rp.gov.ua

Все залежатиме від панічних настроїв через коронавірус

У Національному банку України розповіли, що валютні коливання в Україні залежатимуть від того, як швидко стихне паніка, викликана новинами про коронавірус. Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, передає УНН.

“Це буде залежати від того, наскільки панічні настрої, викликані, перш за все, коронавірусом, новинами світових ринків, якимось чином стихнуть. Національний банк бачить, що це не є фундаментальним чинником, це більше психологічні рефлексії, і ми їх будемо намагатись гасити, так як ми завжди це робили”, - зазначив він.

Чурій зазначив, що в Україні вже було чимало епізодів панічних настроїв, викликаних, зокрема, введенням військового стану наприкінці 2018 року тощо.

“Національний банк завжди намагався підтримати ринок для того, щоб ці коливання були якнайменшими. З іншого боку, ми все таки виходимо з того, що курс повинен формуватись ринком, він повинен бути ринковий, це повинен бути баланс попиту та пропозиції. Але як тимчасові заходи - дійсно, ми повинні бути на ринку для того, щоб надати ринку більше впевненості”, - додав він.

Раніше повідомлялося, що правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 10% річних з 13 березня 2020 року.

Loading...