У Нацбанку назвали терміни отримання Україною траншу від МВФ

Національний банк України rp.gov.ua

У НБУ заявив, що Україна втратила можливості отримати два транші

Заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб заявив, що Україна втратила можливість отримати від МВФ два транші за програмою stand by до кінця цього року, тому треба намагатися отримати один, розуміючи, що він буде прив'язаний до ухвалення держбюджету. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Те, на що наразі ми можемо орієнтуватися і намагатися зробити - це до кінця року отримати транш МВФ... Найімовірніше, як і у 2018 році, (транш, - ред.) буде прив'язаний до ухвалення бюджету. Тобто ми вже говоримо, умовно, про листопад", - сказав заступник. 

Окрім цього, він розповів, що Нацбанк пропонував Кабміну формувати проєкт держбюджету-2021 на більш консервативному прогнозі, ніж, зокрема, інфляція 7,3% і середньорічний курс 29,1 грн/$1.

Новини за темою: Кабмін закликав МВФ розпочати роботу місії в Україні в онлайн-режимі

Сологуб додав, що закладений Кабміном дефіцит держбюджету 6% ВВП суперечить принципу контрциклічності, закладеному в програмі з МВФ, тому є сумніви стосовно можливості його фінансування.

Заступник глави НБУ зауважив, що інші програми міжнародної допомоги Україні також прив'язані до програми МВФ. За його словами, затримка із міжнародним фінансуванням пов'язана зі зміною на початку липня глави НБУ Якова Смолія, який подав у відставку через політичний тиск.

"Нацбанк фактично повернувся у ситуацію 2015 року, в якій він вже був, коли кредит довіри від МВФ потрібно здобувати практично з нуля. І, як показує практика, на це йде приблизно 6-9 місяців. І причому під час цих 6-9 місяців має бути clean track record", - пояснив Сологуб.

Новини за темою: МВФ не бачить необґрунтованих цифр у проєкті держбюджету-2021, – міністр фінансів

Нагадаємо, раніше аналітики інвестбанку Morgan Stanley заявили, що отримання Україною траншу в розмірі 0,7 млрд від Міжнародного валютного фонду (МВФ) до кінця 2020 року малоймовірно через кількість поточних невирішених питань за програмою України з Фондом. 

 

Loading...