У нас влада – неконституційна: Обмежувати підприємницьку діяльність можна законом, – Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Але ВРУ такий закон не ухвалювала, зауважив академік

Обмежувати підприємницьку діяльність можна законом, проте Верховна Рада такого закону не ухвалювала. Будь-який підприємець може не виконувати обмежувальні заходи, а якщо його оштрафують, то він піде у суд і виграє.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість ток-шоу зауважив, що карантинні обмеження, які влада встановлює для представників бізнесу, суперечать Основному закону України.

"У нас влада – неконституційна. 42 стаття Конституції – кожен має право на підприємницьку діяльність, не обмежену законом. Що вони роблять? Вони приймають постанову. Обмежувати підприємницьку діяльність можна законом. Що, парламент зустрівся, прийняв закон? Прийняли постанову. Тобто будь-який підприємець може не виконувати всі ці обмежувальні заходи. Може! І якщо його будуть штрафувати, він піде у суд і виграє", – наголосив Віталій Журавський.

Новини за темою: В ООН вважають, що кожен четвертий українець зіткнеться з бідністю через пандемію

Нагадаємо, уряд запровадив "карантин вихідного дня". Відповідним рішенням вводиться жорсткий карантин з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, який буде повторюватися щотижня вихідними.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що медична система потребує локдауну мінімум на три тижні, але оскільки це неможливо, то вся країна повинна жити за правилами, які діють у помаранчевій карантинній зоні.

Додамо, станом на ранок 11 листопада в Україні лабораторно підтверджено 489 808 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За останню добу в Україні зафіксовано 10 611 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (серед них 350 дітей та 493 медпрацівники). Крім того, за вчора змогли одужати 6802 пацієнти, а жертвою хвороби стала 191 людина.

Loading...