У нас буде втрачене десятиліття, – Якубін про стан економіки

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Експерт не виключає, що до кінця року Україна може вийти на гірші економічні показники

Макропрогноз, про який говорить Кабмін, свідчить про те, що Україна вийде на показники ВВП 2013 року лише близько 2023 року.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт, коментуючи оприлюднені урядом прогнози економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки, зауважив, що українці чітко дізнаються про те, наскільки відбулося економічне падіння, ближче до кінця року.

"Ключовий тут фактор – наскільки Україна в економічному сенсі просяде у цьому році, тому що я насправді не виключаю, що, зважаючи на те, що у нас є нюанси із проблемою, наприклад, у сфері послуг, і ми бачимо, що зараз повертається ідея адаптивного карантину, частина регіонів буде у червоній зоні, там не буде працювати ця сфера і будуть ускладнення у цілому – громадський транспорт тощо. І на кінець року ми можемо вийти на ще гіршу цифру. Тобто зараз десь так у районі 11%, а може бути ще більше", – сказав Олексій Якубін.

Новини за темою: Тільки Україна навантажує бізнес, коли інші країни допомагають йому вижити в кризу

Експерт звернув увагу на те, що таких показників ВВП, які були 2013-го, Україна зможе досягнути лише у 2023 році.

"Ще один важливий нюанс – помітьте, навіть у макропрогнозі, про який говорить уряд, у нас виходить, що, по суті, Україна вийде на показники 2013 року у цілому ВВП, там 180 з чимось мільярдів доларів, лише близько 2023 року. Тобто, по суті, із 2013 до 2023 рік у нас було своєрідне втрачене десятиліття, можемо сказати, – в економічному сенсі", – констатував Олексій Якубін.

Як повідомляли, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозує зростання ВВП України на 4,6% у 2021 році при інфляції 7,3%.

Раніше Кабінет міністрів України допустив у своєму прогнозі падіння ВВП країни до 8% у 2020 році. Зокрема, негативний вплив пандемії підсилюється початком глобальної економічної рецесії, що може завдати суттєвого удару по рівню добробуту населення.

Loading...