У "Нафтогазі" розповіли, скільки "Газпром" заплатить Україні за 2020 рік

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв Фото з відкритих джерел

Цього року сума становитиме приблизно два мільярди доларів

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв оцінив надходження за транзит газу  від російського "Газпрому" газотранспортною системою України в 2020 році у суму приблизно два мільярди доларів. Про це він заявив 15 вересня в ефірі YouTube-каналу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".  

"Я думаю, в цьому році цифра буде близькою до двох млрд дол.", - спрогнозував Коболєв. 

За його словами, закріплений в контракті принцип "качай або плати" в період економічної кризи є важливим для України в частині отримання гарантованого доходу від надання транзитних послуг.

Зауважимо, транзитний контракт між "Нафтогазом України" і "Газпромом" закінчився вранці 1 січня 2020 року. Новий договір між компаніями на організацію транспортування, транспортна угода між "Нафтогазом" і "Оператором ГТС України", а також міжоператорська угода між ОГТСУ і "Газпромом" були підписані 30 грудня 2019 року.

Новини за темою: "Нафтогаз" розглядає можливість нових позовів проти "Газпрому" на 17,3 млрд доларів

Так, контракт передбачає транзит мінімум 65 млрд куб. м російського газу (178 млн куб. м. в добовому обчисленні). У 2021-2024 роках транзит повинен становити по 40 млрд куб. м. Важливою умовою є те, що оплата зазначених обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

Нагадаємо, нещодавно голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розповів про можливе здорожчання газу для населення у жовтні. Водночас він наголосив, що рішення про встановлення ціни не залежить від компанії, а визначається ринком. 

Loading...