У Мінфіні відкидають можливість дефолту в Україні

Міністр фінансів Сергій Марченко Фото з відкритих джерел

За словами очільника відомства, про такий крок не варто говорити

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що уряд відкидає можливість дефолту в Україні. Про це він сказав в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Виключається (можливість дефолу, - ред.)… Я простий наведу приклад. Ви живете на майданчику із сусідами. Ви прийшли до них одного разу і кажете: позичте мені гроші – мені потрібно купити холодильник. Сусіди скинулися – ви купили холодильник", – сказав Марченко.

Міністр продовжив, що оскільки немає можливості віддати всю суму, то пропонується віддати половину. 

Новини за темою: У Мінфіні пояснили збільшення видатків для утримання Офісу президента майже на 40%

"Сусіди кажуть: ти ж наш сусід, добре, вибачимо. І Аргентина так робила дев'ять разів. Як ви думаєте, чи можна дев'ять разів обманювати своїх сусідів? Це нормальна практика? Я вважаю, що навіть один раз, якщо ви так зробите, наступного разу вам просто двері не відкриють", – додав міністр.

Водночас Марченко зауважив, що це не та практика, яку варто копіювати і про яку варто говорити: "Коли про це кажуть шановні народні депутати, то у мене волосся стає дибки. Думаю: добре, це можна зробити раз, а потім забудьте про все інше років на п'ять. Вам не буде ніхто довіряти. Ми це вже проходили, до речі".

Новини за темою: Підстав для паніки немає: Боргове навантаження у 2021-му співмірне з можливістю його профінансувати, – Марченко

Нагадаємо, напередодні міністр фінансів України Сергій Марченко під час засідання парламенту представив нардепам проєкт державного бюджету на 2021 рік

Loading...