У "Київтеплоенерго" пояснили, чому суми у платіжках за опалення за січень збільшилися

Фото з відкритих джерел

Одним з факторів є те, що при нарахуваннях за тепло враховується середньомісячна температура, визначена Укргідрометцентром

У "Київтеплоенерго" стверджують, що існує ряд факторів, які вплинули на те, що у січні кияни отримали більші нарахування у платіжках за опалення, ніж минулого року, хоча зима при цьому тепліша.

Про це говориться у їхній заяві на офіційному сайті.

Так, однією з причин є те, що вартість 1 Гкал тепла в січні 2020 року порівняно з базовою (тарифною) вартістю нижча майже на 300 грн і становить 1356,62 грн/Гкал.

Новини за темою: СБУ викрила запорізьких чиновників, які привласнювали кошти, виділені на заміну систем опалення в будинках

Зазначається, що це на 18% нижче базового тарифу, затвердженого на опалювальний сезон 2019/2020.

Іншою причиною називають фактор середньомісячної температури, визначеної Укргідрометцентром - середньомісячна температура в січні 2020 року на 2 градуси нижча, ніж в грудні 2019 року, тому, як пояснюють в "Київтеплоенерго", збільшилися обсяги споживання тепла будинками, і це вплинуло на суми в платіжках.

Крім цього, газова "знижка" на опалення в грудні 2019 року становила 22%, а в січні 2020 року — 18%, тобто вартість газу змінилася.

Як йдеться у заяві, нарахування за опалення проводяться згідно з показаннями будинкових лічильників, які "Київтеплоенерго" фіксує в останню декаду кожного місяця - з 20-го числа до останнього дня місяця.

У ній також пояснюється, що від того, коли були зафіксовані показання лічильника, також залежить нарахування, що відображене в платіжці клієнта.

"Наприклад, в грудні 2019 року показання були зафіксовані станом на 23 число, а в січні 2020 року — станом на 28. Таким чином, до розрахунку береться не календарний місяць, а кількість днів від і до фіксації показань лічильників в обох місяцях. Втім, за результатами опалювального сезону загальна сума нарахувань лишається такою ж", - додають у "Київтеплоенерго".

Новини за темою: Все одно виходить менше: Гончарук заспокоїв населення з приводу двох платіжок за газ

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Гончарук повідомив, що платіжки за опалення та гарячу воду для громадян знижено до 30%.

Також відомо, що НКРЕКП знизить плату за розподіл газу для тих, хто його не споживає.

Loading...