live

У квітні знизяться ціни на бензин та ДП: Стало відомо, на скільки

Фото з відкритих джерел

За словами Куюна, здешевлення було би ще суттєвішим, якби не обвал курсу

У квітні ціни на бензин можуть знизитися на 3 грн/л., а на дизельне паливо - на 2,5 грн/л. Про це повідомив директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн у Facebook.

За його словами, таке зниження відбудеться за умови курсу 30 гривень за долар. Однак якщо курс залишиться на рівні 28 грн/дол, ціни на бензин знизяться на 4,2 грн/л, а ДТ подешевшає на 3,7 грн/л. 

Водночас Куюн наголосив, що здешевлення було б ще більш суттєвим, якби не обвал курсу. Адже падіння цін на нафту і нафтопродукти в світі знизило б закупівельні ціни в квітні на 6 грн/л для бензину і 5,5 грн - для дизельного палива.

Також, за словами експерта, окрім продавців на зниження курсу впливає і обвал продажів. Зокрема, наразі продажі по всіх мережах вже провалилися на 20%, а до квітня позначка може перевищити 30%. Водночас збільшуються витрати на експлуатацію АЗС: доставка співробітників на роботу, забезпечення засобами захисту, дезінфекція приміщень тощо. 

За словами Куюна, це змушує мережі навпаки збільшувати ціни, щоб забезпечити весь комплекс витрат бізнесу. Тому очікуване падіння цін нівелюється факторами, що це компенсують. Також експерт зазначив, що найкращим виходом є збереження цін на нинішньому рівні.

"Якщо березневий потенціал зниження з'їла девальвація, то сьогодні економіку АЗС вже щосили з'їдає крах продажів. Особисто я бачу, що цінова стабільність буде дуже непоганим варіантом в цій ситуації, вже точно краще, ніж зростання, як на інші товари. Якщо вдасться зупинити падіння гривні, думаю, невелике зниження стане більш імовірним. У доларовому еквіваленті падіння буде в будь-якому випадку", - підсумував Куюн. 

Нагадаємо, нещодавно політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман наголосив, що ціна нафти ніяк не впливає на ціни палива в Україні. А на коливанні ціни на нафту в Україні зароблять керівники фінансової економічної системи.

Loading...