У Кабміні заявили, що мінімальна зарплата в Україні вища, ніж в Росії та Білорусі

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов

Укрінформ

Україна нібито посіла перше місце за розміром зарплати в рейтингу серед 56 країн світу

В Україні розмір мінімальної заробітної плати більший, ніж в сусідніх Білорусі та Росії. Про це на своєму каналі в Telegram повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов із посиланням на дослідження команди Picodi.

"Найбільше зростання "мінімалки" було зафіксовано саме в Україні: з 1 січня 2021 року "чиста" мінімальна заробітна плата зросла на цілих 27% в порівнянні з минулим роком (4830 грн проти 3802 грн). Це 1 місце серед 56 країн світу", - зазначив він.

За словами Немчінова, загалом у дослідженні було проаналізовано 56 країн, в яких існує встановлена урядом мінімальна заробітна плата. Зокрема, аналітики розглядали суми нетто, тобто ті гроші, які працівник реально отримує на руки.

Як виявилося, наголосив чиновник, третина досліджуваних країн не зважилися підвищувати мінімальну оплату праці з січня 2021 року взагалі. Серед них Вірменія, Азербайджан, Естонія та США, де федеральна ставка не змінювалася з 2009 року.

"У Німеччині мінімальна зарплата зросла на 1,5%, в Польщі на 9,8%, а в Білорусі на 6,7%. Другий рік поспіль Казахстан займає останню сходинку", - додав Немчінов.

Новини за темою: Мінімальна зарплата: Хто в Україні заробляє найменше та як із цим в Європі

Раніше повідомлялося, що згідно із прийнятим Держбюджетом-2021 українці отримують з 1 січня мінімальну заробітну плату 6000 тис. на місяць, а з 1 грудня ця сума збільшиться до 6500 гривень. Година роботи з початку року в країні оцінюється 36,11 гривні, а з грудня стане 39,12 гривні.

Loading...