У Мінфіні назвали основні показники держбюджету-2021

З відкритих джерел

Водночас доходи держбюджету очікують на рівні 1 трильйона 71,1 мільярда гривень

Дефіцит державного бюджету на 2021 рік Кабінет міністрів передбачив на рівні 270 мільярдів гривень, що на півтора відсотка нижче, ніж цього року. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час пресбрифінгу.

За його словами, доходи держбюджету передбачили на рівні 1 трильйона 71,1 мільярда гривень. Видатки — 1 трлн 350 млрд гривень.

Також, за його словами, рівень ВВП цього року становить 7,5%, а в наступному передбачили зниження до 6%.

Окрім цього, проєкт державного бюджету на 2021 рік передбачає зростання економіки на рівні 4,6% та інфляцію у 7,3%.

При цьому, середньорічна заробітна плата має становити 13,6 тис. грн. А курс долара - 29,1 гривні за долар.

Разом із тим, Марченко повідомив, що вперше у бюджеті передбачили кошти на забезпечення транспортної інфраструктури, купівлю нових пасажирських вагонів та збільшення коштів на децентралізацію та оборону. Зокрема, на дороги — 150 млрд грн, на нові вагони й електрифікацію залізниці — 3,3 млрд грн.

Також були озвучені цифри у 2,9 млрд грн, які будуть виділені на цифровізацію держави та розвитку порталу "Дія".

Також пріоритетними для збільшення видатків назвали сучасну культуру (+2,8 млрд грн), допомогу пенсіонерам 75+ (+2,4 млрд грн) та підтримку спорту вищих досягнень (збільшили у 2,7 раза).

Щодо боротьби з коронавірусом, то у держбюджеті-2021 на це передбачили 19,4 млрд. Марченко пояснив, що станом на сьогодні це питання стоїть в пріоритеті.

А на програму медичних гарантій передбачили 15,8 млрд грн, на закупівлю вакцин — 2,6 млрд грн, на запобігання поширенню COVID-19 в школах — 1 млрд грн.

За словами Марченка, взагалі у 2021 році на фінансування системи охорони здоров'я передбачили 4,2% ВВП. Він зазначив, що наступного року збільшать видатки на зарплатню медичним працівникам та на закупівлю медичного обладнання.

Як зазначається, Мінфін готував проєкт держбюджету на основі прогнозу економічного і соціального розвитку на 2021-2024 роки, розробленого Міністерством економрозвитку в межах нового прогнозного циклу і затвердженого на засіданні уряду в липні.

Міністерство фінансів назвало ключові пріоритети проєкту держбюджету: підвищена мінімальна заробітна плата, якісна освіта, доступна медицина, протидія пандемії та COVID-вакцинація, турбота про старість (допомога пенсіонерам 75+).

Також акцентуватимуть увагу на обороні та безпеці, великому будівництві (дороги), транспортній інфраструктурі (нові пасажирські вагони), розвитку культури, підтримці спорту високих досягнень, масштабній цифровізації економіки та фінансово спроможних регіонах.

Новини за темою: Підвищення мінімальної зарплати і допомога пенсіонерам 75+: Мінфін представив проєкт держбюджету-2021

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України сьогодні на позачерговому засіданні ухвалив проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".

Loading...