live

У дефолті немає нічого страшного, якщо його провести виважено і грамотно, – економіст

Економіст Ігор Гарбарук ZIK

Економічна ситуація в країні непроста, каже Ігор Гарбарук

Сам по собі дефолт не становить нічого страшного, якщо він буде проведений виважено і грамотно. Тоді він може бути навіть на користь Україні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст Ігор Гарбарук.

Експерт зазначив, що слід було рухатися шляхом реструктуризації боргів нашої країни, проте влада чомусь обрала шлях збільшення боргового навантаження.

"Я вважаю, що, з одного боку, сам по собі дефолт – у цьому немає нічого такого страшного, але за однієї умови: що це буде достатньо грамотно, виважено проведено. У нас є, дійсно, непроста, можливо, навіть тяжка економічна обстановка, але сказати, що у нас є всі класичні передумови саме дефолту… У нас на сьогодні немає якоїсь напруженої політичної ситуації, у нас немає, наприклад, втрати довіри до банків, у нас немає величезного безробіття тощо, всіх тих факторів, які визначають ситуацію з дефолтом", – заявив економіст.

Ігор Гарбарук продовжив: "Тобто, якщо так говорити, то у ситуації з дефолтом ми живемо десь починаючи з 2014 року, і фактично та складна ситуація, яка на сьогодні є у світі, ми у ній живемо фактично останні 5-6 років. Тому якщо дефолт буде проведено правильно, то це може бути навіть на користь України, тому що завдяки цьому будуть знецінені наші українські боргові папери. І, відповідно, фактично ми зможемо їх викупити за мінімальною або номінальною вартістю. Але якщо уряд не хоче на це йти, отже, у них немає впевненості, що вони ці інструменти використають правильно і для економіки це не буде великим потрясінням".

Новини за темою: Шмигаль сподівається, що Рада ухвалить зміни до бюджету за тиждень

Як повідомляли, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев заявляв, що перший транш Міжнародного валютного фонду в межах нової кредитної програми може надійти у розмірі 4 мільярдів доларів.

Раніше речниця президента України Юлія Мендель заявляла, що Україна не розглядає можливість дефолту та розраховує на домовленості з МВФ щодо збільшення потенційного фінансування та додаткової допомоги у боротьбі із пандемією коронавірусу.

Loading...