У 2021 році окремого фонду для боротьби із COVID-19 не передбачено, - Разумков

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков Ліга.net

За його словами, гроші передбачені для відповідного міністерства

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що законопроєкт про держбюджет на наступний рік не передбачає спрямування коштів на створення та фінансування в державі окремого фонду для боротьби з COVID-19. Про це він розповів у програмі "Сніданок з 1+1", повідомляє "Укрінформ".

"Згідно з тим поданням, яке було зроблено в проєкті бюджету від Кабінету Міністрів України, то окремого ковідного фонду як такого не передбачається. Є окремі статті на вакцинування (2,6 млрд грн, якщо я не помиляюсь), один мільярд – на підтримку шкіл у рамках боротьби з коронавірусом, а все інше закладено в бюджет МОЗу… 158,7 млрд грн, якщо я не помиляюсь, на Міністерство охорони здоров’я поки що передбачається на наступний рік", – уточнив спікер.

Разумков підтримує підхід, коли "кошти вже передбачені для відповідного міністерства", тобто як у цілому для діяльності відомства, так і для ефективної боротьби з різними хворобами, зокрема з коронавірусом. 

Новини за темою: Україна другий день поспіль б’є антирекорд: Майже 5,4 тис. випадків за добу

Також голова ВРУ пояснив, що навесні 2020 року при створенні окремого фонду для COVID-19 влада керувалася тим, що фінансування відповідного напрямку не було передбачене бюджетом.

"Цього року ми створювали саме ковідний фонд, у березні, тому що ми розуміли, що коштів, які передбачені для Міністерства охорони здоров'я, просто не вистачить, тому із 65 мільярдів був сформований такий саме фонд, Верховна Рада за нього голосувала", – сказав Разумков.

Новини за темою: Україна зможе отримати від ЄС до 8 млн доз коронавірусної вакцини, – Стефанішина

Як зазначив спікер, зараз в парламенті опрацьовується багато пропозицій від нардепів та профільного комітету до проєкту держбюджету-2021, зокрема й у частині видатків на галузь охорони здоров'я України.

"Є й критика, давайте будемо відверті. Все, що залежатиме від нас як від ВР, намагатимемося виправити, підкоригувати, наскільки це можливо, бо ми теж існуємо в тих межах, які були доведені до Верховної Ради, ми не можемо написати "плюс сто", "плюс двісті", "плюс триста", – додав голова парламенту.

Новини за темою: МОЗ планує внести в протокол лікування COVID-19 український препарат

Нагадаємо, раніше у Міністерстві соціальної політики розповіли, що з Фонду боротьби із коронавірусом виділили понад 233 млн гривень, аби забезпечити виплати компенсацій медичним працівникам через COVID-19.

Loading...