Ціни на газ перетворилися на податок, але він надходить не в бюджет – ще є "прокладка", – Ольшанський

Олександр Ольшанський Скріншот із відео

Ідеться про "Нафтогаз", каже експерт

Ціни на газ в Україні перетворилися на податок, але він надходить не в бюджет, оскільки існує "прокладка" у вигляді НАК "Нафтогаз України".

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив заступник голови Комітету виконавчих реформ Олександр Ольшанський.

Експерт, коментуючи інформацію про підвищення ціни на газ, зауважив, що вартість блакитного палива в Україні перетворилася на податок.

"Ціни на газ перетворилися на податок, але питання полягає в тому, що цей податок, на жаль, надходить не до бюджету. Тобто тут потрібно розуміти, що між бюджетом і цим податком існує ще "прокладка" у вигляді "Нафтогазу", державного підприємства. Як цей "Нафтогаз" адмініструє ці гроші?" – поцікавився Олександр Ольшанський.

Новини за темою: У "Нафтогазі" попередили про можливе подальше здорожчання газу

Гість ток-шоу вважає, що в Україні слід позбутися державних підприємств.

"Суть цього питання дуже проста – треба позбутися державних компаній, особливо, такого масштабу. Тобто необхідно їх одне за одним потихеньку приватизувати і позбутися від цієї всієї історії", – вважає заступник голови Комітету виконавчих реформ.

Як повідомляли, українська газопостачальна компанія НАК "Нафтогаз" оприлюднила ціну на газ для населення у листопаді – вона зросла на 35%.

Нагадаємо, міністр соціальної політики України у 2016-2019 роках Андрій Рева застеріг, що після вибухоподібного зростання ціни на газ підвищаться тарифи на теплопостачання і гарячу воду.Loading...