Ціна на газ має бути економічно обґрунтована, – Колтунович повідомив про законодавчу ініціативу опозиції

Фото з відкритих джерел

Вартість газу сьогодні – це абсолютно неприйнятні цифри, наголосив нардеп

Висока ціна на газ потягне за собою зростання тарифів на інші комунальні послуги. Представники фракції "Опозиційна платформа – За життя" подали законопроєкти, щоб ціна на газ становила від 2,5 грн – максимум до 4 грн за кубічний метр.

Про це під час брифінгу у Миколаєві, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Колтунович.

Народний депутат звернув увагу на вартість блакитного палива у Миколаївській області, зауваживши, що вона – найвища в Україні.

"Що для мене було дивно, і нехай Миколаїв це знає, що в Миколаївській області, в місті Миколаїв, найвища ціна на газ по всій Україні. На сьогодні це в листопаді зараз будуть платіжки 10 грн 40 коп. за куб або 10 400 за тисячу кубів. Такого ніде немає в Україні. Хіба у нас Миколаївська область найбагатша в плані диференціації доходів? Звичайно ж, ні", – сказав Олександр Колтунович.

Новини за темою: Ціни зростуть на все: Підвищення плати за газ – лише перший етап того, що чекає українців у майбутньому, – Сергій Лямець

Парламентар застеріг, що висока ціна на газ потягне за собою зростання тарифів на інші комунальні послуги – опалення, гаряче водопостачання, та повідомив про законодавчу ініціативу представників опозиції.

"Що таке ціна на газ? Ціна на газ – це опалення, гаряче водопостачання. Це загрожує черговим зростанням тарифів. Це абсолютно неприйнятні цифри, і в цьому плані наші депутати якраз від "Опозиційної платформи – За життя", зокрема і я, ми підготували законопроєкти, щоб ціна на газ була від 2,5 – максимум до 4 грн за куб, але ніяк не 10. Тобто це в два з половиною, а то і в чотири рази менше, ніж те, що платять зараз, у листопаді, і, можливо, буде більше", – сказав Олександр Колтунович.

Нардеп повідомив, що проєкти законів пройшли парламентські комітети, тож нині представники опозиції "дотискатимуть" владу, щоб їх ухвалити і щоб в Україні були економічно обґрунтовані тарифи на газ.

Додамо, сьогодні у Миколаєві жителі вийшли на акцію протесту проти підвищення комунальних тарифів.

Нагадаємо, в Україні за жовтень кількість домогосподарств, які мають борги за спожитий газ, зросла до 60 відсотків порівняно з попередніми періодами.

Додамо, станом на 12 листопада через великі борги опалювальний сезон було заблоковано для жителів 11 населених пунктів у Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Одеській та Харківській областях.