Ціна на газ буде встановлюватися така, яку хоче Коболєв, – Рева

Андрій Рева Скріншот відео

Ціна на газ буде коливатися, але вона ніколи не буде такою низькою, як зараз, прогнозує колишній міністр

Найбільшим вигодонабувачем змін на ринку газу, які відбулися з 1 серпня 2020 року, є голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв та менеджмент компанії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр соціальної політики України у 2016-2019 роках Андрій Рева.

Андрій Рева нагадав, що основним продавцем газу на ринку України є державна компанія – НАК "Нафтогаз України", головним виробником електричної енергії в країні є атомна енергетика, "Укргідроенерго", а це теж державні підприємства. З огляду на це регулювання тарифів здійснювала держава, і навіть після 1 серпня 2020 року у держави достатньо механізмів у вигляді, до прикладу, АМКУ, щоб регулювати тарифи, констатував Андрій Рева.

Колишній міністр заявив, що найбільшим вигодонабувачем змін, які відбулися з 1 серпня 2020 року, є голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв та менеджмент компанії.

Новини за темою: Польща оштрафувала "Газпром" на €50 мільйонів через "Північний потік - 2"

"Сьогодні у них накопичені запаси газу, які вони закупляли за ціною, значно вищою, ніж на сьогоднішній день є у продажу, і на сьогодні вони продають цей газ собі у збиток. Але що вони виграють від цього? Вони виграють те, що вони, опустивши ціну штучно до мінімальних позначок, позбавляються регулювальної функції з боку держави. І з 1 серпня уже безпосередньо Коболєв і його компанія будуть вирішувати, якою буде ціна на газ в Україні. Це означає, звичайно, що ціна буде коливатися, але вона ніколи не буде такою низькою, як зараз. Уже через кілька місяців, ви подивитеся, як вона буде зростати, і як будуть це пояснювати очільники "Нафтогазу", – зазначив Андрій Рева.

Колишній міністр резюмував, що ціна на газ буде встановлюватися така, яку хоче Андрій Коболєв.

Як повідомляли, "Нафтогаз" буде постачати газ населенню за ринковими цінами у разі укладання річного контракту зі щомісячним формульним визначенням ціни.

Нагадаємо, ціна газу в липні 2020 року склала 2297,53 грн за 1 тис. кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними та розподільними трубопроводами). Таким чином, у порівняні з червнем ціна зросла на 7,2% (на 155,25 гривні за 1 тис. кубометрів).

Loading...