Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Цієї зими українці платитимуть за комуналку в 3 рази більше, ніж минулої, – економічний експерт

Юрій Атаманюк https://antikor.com.ua

Тарифи на воду зростуть в 1,5 рази, а на електроенергію – в 2 рази

Цієї зими ціна газу в Україні буде в 3 рази вища, ніж минулої. Торік ціна газу з доставкою була в межах 4 тисяч гривень, а в цьому році очікується до 12 тисяч гривень.  

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

Економічний експерт зауважив, що на сьогоднішній день ринок надання комунальних послуг в Україні відсутній. Зі слів Атаманюка, він підконтрольний конкретним олігархам, які монополізували ці ринки. 

Відтак ціни на ринку компослуг, наголосив експерт, формуються не прозоро.

"У нас, наприклад, електроенергія найдорожча в Європі. І ми її виробник. І ми при цьому закриваємо атомні енергоблоки. Це у той час, коли затребуваність  електроенергії в Європі зростає і поляки беруть кредити на будівництво електростанцій. Тому ніякого ринку у нас нема. У нас триває картельна, олігархічна, корумпована змова, в ході якої народ просто стрижуть як овець і забирають останні гроші", – заявив Юрій Атаманюк.

Новини за темою: Тарифи в Україні знову ростуть: Чому взялися за електроенергію і транспортування газу і коли чекати підвищення

Про відсутність ринку, продовжив він, свідчить і те, що на фоні падіння світових цін на газ в Україні тарифи на блакитне паливо зросли.

"Цієї зими ціна на газ у нас буде в 3 рази вища, ніж минулої зими. Хіба газ подорожчав у 3 рази? Ні! Хіба долар зріс в 3 рази? Теж ні! Яка тоді логіка зростання ціни газу? Адже в минулому році ціна газу з доставкою була в межах 4 тис. грн. А в цьому році ми очікуємо до 12 тис. грн. І це буде стосуватися всіх тих, хто має домоволодіння. А це близько 45% населення", – прокоментував Юрій Атаманюк й додав, що на українців чекає і здорожчання тарифів на воду, електроенергію, а також зменшення кількості субсидіантів.

Нагадаємо,  Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, 25 листопада схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу.

Згідно з повідомленням, зменшення вартості доставки відбудеться лише в двох операторах, а у 20 компаніях пропонують підняти тариф в середньому на 80%. 

Як зазначається, зміни ще не набули чинності. За процедурою, НКРЕКП повинна оприлюднити проєкти постанов, після чого протягом 10 днів всі охочі можуть надати свої зауваження та пропозиції щодо змін.

Loading...