Цей гордіїв вузол треба розрубати: Кацман про фінансування МВФ

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Складається таке враження, що гроші від кредитів МВФ фізично не приходять в Україну

Кредити МВФ – це вічна іпотека, в яку Україну колись затягнули. Тому потрібно розрубати цей гордіїв вузол.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

 

Володимир Кацман дивується, для чого Україна бере кредити в МВФ і на які саме проєкти їх направляє, якщо результату від них жодного немає.

Новини за темою: МВФ звільнив від боргів 25 бідних країн через COVID-19

"От під який проєкт ми постійно позичаємо ці гроші? Нам позичать ще 10 мільярдів, а ми 11 повинні віддати на обслуговування своїх  боргів та на погашення кредитів. То що це за запозичення? Позичте нам ще для того, щоб ми віддали ці гроші назад? У мене таке враження, і багато економістів мені це підтверджують, що ці гроші навіть не приходять фізично в Україну. Вони просто в Америці з одного рахунку американського банку на інший переходять", – сказав Володимир Кацман.

Новини за темою: Сварка через МВФ: У прямому ефірі "Народу проти" розгорілась гостра перепалка між нардепами

Експерт додав, що кредити МВФ – це вічна іпотека, в яку Україну колись затягнули.

"Тому потрібно розрубати цей гордіїв вузол. Інакше ми його ніколи не розв’яжемо!" – наголосив експерт.

Новини за темою: У нас є позитивний сигнал від МВФ, і, ймовірно, ми отримаємо перший транш незабаром, - Шмигаль

Як повідомляли, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев заявляв, що перший транш Міжнародного валютного фонду в межах нової кредитної програми може надійти у розмірі 4 мільярдів доларів.

Додамо, віцепрем'єр-міністр України у 2016-2019 роках Павло Розенко заявляв, що після ухвалення закону про відкриття ринку землі Міжнародний валютний фонд не дасть Україні грошей, а чекатиме щонайменше ще двох документів.

Loading...