Це величезний ризик для нашого балансу, – Верещук про відсутність підтримки МВФ

Ірина Верещук Facebook/Ірина Верещук

Жодна реструктуризація не забезпечить відмову від боргів, заявила народна депутатка

Відсутність підтримки Міжнародного валютного фонду – це величезний ризик для балансу країни, адже МВФ – це маяк для інших фондів.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Ірина Верещук.

Народна депутатка, коментуючи ситуацію, коли може бути відсутня підтримка України зовнішніми партнерами, зокрема наша країна не отримуватиме кредити МВФ, зауважила, що це стане величезним ризиком для балансу України.

"Без сумніву, що це величезний ризик для нашого балансу, для наших, по-перше, кредитів, які у нас є, багаторічних, які ми щороку віддаємо і маємо віддавати. Жодна реструктуризація не забезпечить відмову від боргів. Реструктуризація – у самому слові закладено, що це лише відкладення у часі того, що все одно повинно бути віддане", – зазначила Ірина Верещук.

Новини за темою: Для чинної влади єдиний ресурс – це можливість співпраці з МВФ, – Грищенко про бюджет-2021

Народна депутатка зазначила, що МВФ – це лише маяк для інших фондів, для Світового банку, для Європейського банку реконструкції і розвитку, для Європейського Союзу.

"Тобто це все, звичайно, пов'язано", – зазначила Ірина Верещук.

На її думку, для того, щоб скоротити дефіцит державного бюджету на 2021 рік, слід скоротити видатки на державний апарат.

Нагадаємо, 17 листопада, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою та запевнив, що Україна виконала всі умови для перегляду програми з Міжнародним валютним фондом. 

Крісталіна Георгієва пізніше заявила, що для перегляду програми співпраці фонду з Україною необхідне "повне узгодження дій".

Loading...