Треба тримати курс зубами, – Охріменко про наслідки девальвації гривні

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Економіка зростала у той період, коли курс був стабільний, наголосив експерт

Девальвація в Україні не допоможе ні великому, ні малому бізнесу і не стимулюватиме зростання економіки та створення нових робочих місць.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт прокоментував заяву "слуг народу" щодо готовності взяти відповідальність за девальвацію національної валюти, наголосивши, що такий крок призведе до низки негативних наслідків.

"Свого часу, ще до Майдану, було дуже багато дискусій. Пам'ятаєте, курс був 8, і говорили, що потрібна девальвація, це буде стимулювати зростання економіки тощо. Я говорю – не буде, буде погано, тому що девальвація для України не допомагає ні великому бізнесу, ні маленькому бізнесу. Відбувається така подія – так, ціни зростають, причому більше, ніж, наприклад, девальвація, це факт. Зарплата ваша не зростає, ніяк це не допомагає бізнесу, і сказати, що завдяки цьому будуть створювати нові робочі місця, – брехня. Хочу вам нагадати, що після Майдану у нас була супердевальвація, у результаті ВВП упав, у результаті робочих місць стало менше. А коли у 2016, навіть у 2017 році став відносно стабільний курс, тоді почала зростати економіка. І в 2018 році вона зростала, бо не було девальвації суттєво. І на сьогоднішній момент треба тримати курс зубами", – наголосив експерт.

Новини за темою: Для повернення до рівня 2019-го українській економіці буде потрібно три роки, – Охріменко

Як повідомляли, реальний валовий внутрішній продукт України в січні-травні 2020 року скоротився на 5,9%. Про це йдеться в огляді економічної активності за відповідний період, розміщеному на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує падіння ВВП України на 4,5% у 2020 році. У доповіді також сказано, що економіки в регіонах ЄБРР можуть скоротитися в середньому на 3,5% в цьому році, а у 2021 році можливий відскік на 4,8%.

Кабмін допустив у своєму прогнозі падіння ВВП України до 8%. 

Loading...