Транш МВФ потрібен, щоб залатати дірки у бюджеті, – експерт

ZIK

Міжнародним фінансовим інституціям вигідне збереження кризи в країні, заявив Руслан Бортнік

МВФ хоче сам заробляти в Україні та ще й контролювати нашу країну, тому у будь-який спосіб протидіє спробам підвищити незалежність української фінансової системи.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний консультант Руслан Бортнік.

Експерт зауважив, що сьогодні посадовці у НБУ говорять про необхідність виконання вимог меморандуму з Міжнародним валютним фондом, оскільки без цього другий транш кредиту Україна не отримає.

"А він потрібен, бо дефіцит бюджету продовжує зростати, що там спікери влади не говорили б, але у секвестрованому бюджеті знайшовся свій дефіцит, і загальний дефіцит бюджету вже сягне суми десь 400 мільярдів гривень цього року. Тому потрібно виконувати вимоги МВФ для латання цих дірок", – сказав Руслан Бортнік.

Новини за темою: Україна може отримати черговий транш МВФ у грудні, - Гетманцев

Експерт нагадав, про виконання яких саме вимог ідеться.

"Серед цих вимог – і збереження наглядових рад у державних компаніях, і підвищення тарифів де-факто, і скорочення освітньої мережі, і продовження реформи Супрун, і багато-багато інших речей, проти яких сама влада, самі її спікери, народні депутати та президент активно виступали під час своїх виборчих програм", – зазначив Руслан Бортнік.

Політичний консультант додав, що МВФ хоче сам заробляти в Україні та ще й контролювати нашу країну, тому у будь-який спосіб протидіє спробам підвищити незалежність української фінансової системи. Руслан Бортнік зауважив, що міжнародним фінансовим інституціям вигідне збереження кризи в країні, адже ця криза є інструментом контролю за Україною у їхніх руках. Тому МВФ чи інші міжнародні фінансові інституції ще жодної країни з кризи не вивели, резюмував експерт.

Нагадаємо, заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб заявив, що Україна втратила можливість отримати від МВФ два транші за програмою stand-by до кінця цього року, тому треба намагатися отримати один, розуміючи, що він буде прив'язаний до ухвалення держбюджету.

Раніше аналітики інвестбанку Morgan Stanley заявили, що отримання Україною траншу в розмірі 0,7 млрд від Міжнародного валютного фонду до кінця 2020 року малоймовірно через кількість поточних невирішених питань за програмою України з Фондом. 

Loading...