"Трансформувати актив в пасив": У Мінекоенерго пояснили пропозицію майнінгу криптовалют на АЕС

У Мінекоенерго пояснили, чому вивчають можливість майнінгу криптовалют facebook.com

У відомстві розглядають можливість створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч з АЕС

У Мінекоенерго зазначили, що за умови збільшення атомної генерації спрямування її на майнінг криптовалют є одним із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії. Про це повідомляє пресслужжба Міністерства. 

Як зазначається, наразі в Україні є надлишок виробництва електроенергії, який також зумовлений впливом пандемії COVID-19 на національні економіки.

"Наразі для бізнесу вкрай важливо швидко зреагувати на виклики, а завдання держави - створити зрозумілі правила та комфортні умови, аби бізнес міг діяти як драйвер суспільного та економічного розвитку", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, у Мінекоенерго наголосили, що за умов дотримання радянської моделі (витрата ресурсів на підтримку того, що є), можуть виникнути корупційні зловживання. Тому в Міністерстві запропонували перетворити "пасив" у "актив".

"Маючи профіцит атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії – спрямування її на майнінг криптовалют. Це не лише дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але й дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти", - пояснили у Мінекоенерго.

Таким чином, у відомстві розглядають можливість створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч з АЕС.

"В "Енергоатомі" було розроблено пілотний проєкт з приєднання споживачів ЦОД потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, з виділенням першої черги 30 МВт, у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі. Проєктом передбачено створення нової інфраструктури видачі потужності ВРП-750 кВ ЗАЕС для довгострокового постачання електроенергії для забезпечення потреб ЦОД", - йдеться у повідомленні.

У результаті такі дата-центри можуть стати самоокупними. 

Нагадаємо, нещодавно виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець у зв’язку з профіцитом базової генерації доручила зменшити закупівлі ядерного палива для АЕС та опрацювати питання проєкту з майнінгу криптовалют з метою забезпечення додаткових ринків збуту.Loading...