Торік курці в Україні сплатили лише акцизу на 44 млрд грн, – експерт з контролю над тютюном

Фото з відкритих джерел

Це кошти, які надійшли до бюджету, каже Дмитро Купира

У 2019 році в Україні курці заплатили тільки акцизу, який потрапив до державного бюджету, на суму 44 мільярди гривень.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив експерт з контролю над тютюном ГО "Життя" Дмитро Купира.

"У 2019 році курці заплатили тільки акцизу – це курці купили сигарети, сплатили акциз і він був перерахований до бюджету, становить 44 мільярди гривень. Це тільки акциз, який прямо пішов до бюджету, його не могли забрати тютюнові компанії. А ще над цією сумою є вартість виробництва, просування, і, власне, прибуток безпосередньо компаній. Одна з компаній у першому кварталі написала своїм акціонерам, що продажі тютюнових виробів в Україні знизилися на 7%, але завдяки вигідній податковій політиці наші доходи зросли на 35%. Тому що один із їхніх товарів оподатковується у чотири рази менше, ніж сигарети. Це я маю на увазі тютюнові вироби для нагрівання", – зазначив Дмитро Купира.

Новини за темою: У Польщі 12 українців взяли під варту через нелегальне виробництво сигарет

Гість ток-шоу продовжив: "На сьогодні акциз з однієї сигарети в Україні, тільки специфічний акциз, – 1 грн 21 коп. Це з однієї сигарети. А курець тютюнового виробу для нагрівання платить тільки 34 коп.".

Експерт додав, що ціна за пачку приблизно однакова, але різниця у прибутку на сигаретах невелика, а в тютюнових виробах для нагрівання на одній пачці – понад долар.

Як повідомляли наприкінці вересня, з початку року Служба безпеки України вилучила 238 кг наркотиків, 223 кг прекурсорів та 56 кг психотропних речовин, які намагалися перевезти через кордон. Також, як зазначається, СБУ заблокувала незаконне перевезення через кордон тютюнових виробів – зокрема, вилучено 8,5 млн пачок цигарок, 26,7 тонни контрафактного кальянного тютюну та 22 тонни сировини для виготовлення цигарок.

Раніше повідомляли, що у Херсонській області на покинутій фермі викрили підпільні цехи з виготовлення контрабандних цигарок до ЄС.

Loading...