Топ-чиновники мають відчувати українську економіку: Експерт радить прив'язати зарплати міністрів до середнього доходу українця

Політичний експерт Олександр Солонтай. Фото: day.kyiv.ua

Премії чиновників Солонтай радить прив'язати до виробітку і досягнень

Чиновники найвищого рангу мають відчувати українців і українську економіку. От росте українська економіка, нехай і у них росте зарплата. Прив’язку треба робити до середнього доходу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Олександр Солонтай.

Він зауважив, що підтримує постанову уряду щодо обмеження заробітної плати та премій керівникам органів виконавчої влади.

Новини за темою: Кацман: Спершу зарплати вчителям зробіть по 4 тис. доларів, а потім квартири міністрам купуйте

"Коли мова йде про великі суми грошей, то мало що може стримати чиновника, окрім того, якщо він буде відчувати покарання. Тобто коли ми говоримо, що зарплата не має стимулювати до корупції, то мається на увазі, що людина може звести кінці з кінцями. І я думаю, коли чиновник високого рангу буде отримувати від 60 до 120 тисяч гривень, то він може звести кінці з кінцями", – зазначив Олександр Солонтай.

Новини за темою: В Офісі генпрокурора назвали нові зарплати прокурорів

Разом з тим, вважає експерт, де стоїть питання великих зарплат, там повинні працювати правоохоронні органи і там має бути незворотність покарання.

"Тому я підтримую наведення влади щодо того, аби зарплати чиновників були правильні з точки зору того, щоби чиновники найвищого рангу відчували українців і українську економіку. От росте українська економіка, нехай і у них росте зарплата. Прив’язку треба робити до середнього доходу. Наприклад, доходи по галузі становлять у середньому 10 тисяч, отже у міністра може бути зарплата 100 тисяч. Не більше. А премії потрібно прив’язати до виробітку і досягнень", – вважає Солонтай.

Новини за темою: Більше, ніж у Трампа: Екснардеп розкритикував українських міністрів за високі зарплати

Він також зауважив, що високопосадовці отримували захмарні премії щороку, але лише зараз українці почали рахувати власні гроші у кишенях міністрів.

Як відомо, загальні доходи міністрів уряду Олексія Гончарука у 2-5 разів перебільшують доходи міністрів попереднього уряду

У грудні минулого року заступники та міністри Гончарука отримали від 70 тисяч до 220 тисяч гривень. Таким чином доходи нинішньої урядової команди у декілька разів перевищили суми, які отримували міністри та їхні заступники у Кабінеті міністрів Володимира Гройсмана.

А саме, у державному бюджеті 2020 року на фінансування витрат секретаріату Кабміну було виділено приблизно 1,1 мільярдів гривень. Це на 25,6% більше, ніж було у 2019 році, коли загальна сума витрат становила 848 мільйона гривень. Верховна Рада отримала 2 мільярди гривень фінансування.

Також нагадаємо, що минулого тижня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що зарплати міністрів, їхніх заступників та інших високопосадовців будуть прив'язані до середньої зарплати по Україні.Loading...