Тести для виявлення коронавірусу випускають три українські виробники, – Ляшко

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко

Фото з відкритих джерел

Виробництвом займається одна державна установа та дві приватні

Заступник міністра охорони здоров'я України, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, які саме три українські компанії розробили власні тести для виявлення коронавірусу COVID-19. Про це він сказав під час онлайн-брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції, який транслював телеканал ZIK.

"Таких компаній є три, одна – державна, це наукова установа Національної академії медичних наук і дві приватні компанії, які вже зареєстрували свої тест-системи і випускають", - зазначив заступник голови МОЗ.

Він також додав, що у найближчий час надійде нова партія на дослідження ПЛР-систем (полімеразна ланцюгова реакція, - ред.)

"Ми передбачаємо, у нас наступна партія буде найближчим часом на нові дослідження ПЛР-системи, які закуплені за межами нашої країни. І вітчизняні виробники обіцяють нам зробити досить швидко, вони розширюють виробництво для покриття двох мільйонів досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції", - сказав Віктор Ляшко.

Раніше повідомлялося, що співробітників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України, які створили тести для виявлення коронавірусу, в розпал пандемії відправили у відпустку за власний кошт.

Нагадаємо, команда вчених із Сінгапуру на чолі із професоркою Джекі Ін створили найшвидший тест, який може визначити, чи має людина COVID-19, всього за п'ять хвилин.

Loading...