Тарас Козак: Україна з високотехнологічної держави перетворилася просто на сировинний придаток, який існує завдяки зовнішнім кредитам

Тарас Козак Фото з відкритих джерел

Україна з високотехнологічної держави перетворилася просто на сировинний придаток, який існує завдяки зовнішнім кредитам. Так економічну деградацію країни змалював в Москві на круглому столі з питань торговельно-економічного співробітництва України та РФ народний депутат України, член політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Тарас Козак.

"Росія завжди була головним торговельно-економічним партнером України у світі, але після злочинного підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС і приєднання до європейських санкцій щодо Росії зупинилися сотні тисяч підприємств, і роботу втратили мільйони громадян України. Україна втрачає десятки мільярдів доларів через обмеження в торговельній кооперації. Протягом цих років перебування України під зовнішнім управлінням Заходу при владі сьогодні некомпетентні "реформатори", ми бачимо, як часто змінюється у нас уряд. Країна перетворилася з технологічної держави на просто сировинний придаток, який існує завдяки зовнішнім кредитам. Розумієте, ці кредити доведеться віддавати і нашим онукам, і правнукам. А професіоналам - лікарям, учителям, інженерам - доводиться працювати на сезонних і шкідливих підприємствах Європи. Через владу, яка складається з профанів, ми практично втратили свою землю. У всіх підприємствах сидять іноземні контролери, а Захід дедалі впевненіше диктує нам, з ким вести, а з ким не вести економічні відносини", - заявив Тарас Козак.

Він навів у приклад питання поставок російської вакцини від коронавірусу до України. Раніше голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук звернувся до президента РФ Володимира Путіна щодо можливості постачання вакцини, на що отримав позитивну відповідь.

"Однак МОЗ України після візиту міністра в посольство США заявило, що вони будуть чекати розроблення іншої вакцини, хоч аналогів російської вакцини у світі немає (це визнав увесь світ). Ось вам ставлення влади до нашого власного народу", - сказав Козак.

Він також зазначив, що ОПЗЖ послідовно виступає за відновлення колишніх відносин між Росією та Україною.

"Це доведено справами. Торік після зустрічі Віктора Володимировича Медведчука із прем'єр-міністром Дмитром Анатолійовичем Медведєвим було досягнуто домовленість на знижку на газ 25%, але українська сторона цю знижку не прийняла, а далі ми переплачуємо за газ, і йде така схема віртуального реверсу. І друге важливе питання: після зустрічі керівництва нашої партії з керівництвом партії "Єдина Росія" порушувалося питання про відкриття транзиту, і транзит через територію Росії українських товарів теж був відкритий. І третє важливе питання - це зняття санкцій з трьох підприємств машинобудівного комплексу тиждень тому", - заявив Козак.

Також він закликав владу Росії спростити умови працевлаштування для громадян України в Росії.