Світовий банк виділив Україні 350 мільйонів доларів кредиту

Фото з відкритих джерел

Отримані кошти будуть спрямовані на відновлення економіки та підтримку реформ

У п'ятницю, 26 червня, Рада виконавчих директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні 350 мільйонів доларів США в рамках Першої позики. Про це повідомляє пресслужба банку.

Як зазначається, кошти виділені на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ. Крім цього, позика допоможе пом’якшити наслідки пандемії COVID-19.

Зокрема, йдеться про такі реформи:

  • зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках; 
  • підтримку демонополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризацію газового сектору;
  • посилення системи соціального захисту для підтримки людей похилого віку, які є особливо вразливими до COVID-19.

"Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовки економіки до відновлення зокрема, суттєві кроки, зроблені для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку", – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Україна та Світовий банк підписали угоду на 135 млн доларів

До слова, ППР є однією із двох запланованих позик. Очікується, що друга ППР буде спрямована на підтримку у розробці додаткового законодавства в сфері земельної реформи та підсилення пенсій вразливому населенню похилого віку.

Нагадаємо, нещодавно Сполучені Штати Америки пообіцяли виділити Україні 100 тисяч доларів для ліквідації наслідків повеней у західних областях України.

Loading...