Світова торгівля впала до історичного мінімуму, - СОТ

Економісти фіксують показники на рівні фінансової кризи 2008-2009 років

ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України

Фото з відкритих джерел

У Світовій організації торгівлі заявили, що в 2 кварталі 2020 року торгівля досягла історичного мінімуму в 84,5 пункти. Про це повідомила пресслужба організації.

Зазначається, що показники торгівлі наразі на 18,6 балів нижчі в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Крім того, поточний показник індикатора тенденцій у світовій торгівлі на 15,5 балів нижче базового значення індексу (100).

Що стосується галузей, які найбільше постраждали від падіння рівня торгівлі, то серед них виділяють автомобільне виробництво, контейнерні та вантажні авіаперевезення. Водночас, експортні замовлення почали відновлюватися.

У СОТ наголошують, що поточні значення – найнижчі за весь час відстеження з 2007 року. Цьогорічне падіння перебуває на одному рівні з піком фінансової кризи 2008-2009 років. Проте, додаткові індикатори вказують на часткове зростання світової торгівлі і виробництва у 3 кварталі, але силу такого відновлення визначити не можна.

Новини за темою: Коронавірус викликав більший економічний шок, ніж криза 2008-го, - ОЕСР

Нагадаємо, нещодавно в Мінекономіки заявили, що падіння ВВП України становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2%. Основною причиною погіршення прогнозу у відомстві називають високу ймовірність настання другої хвилі пандемії COVID-19 у другому півріччі 2020 року.

Loading...