live

Світова економічна криза згенерована коронавірусом: Економіст назвав три сценарії для України

Кабінет міністрів України у зв'язку зі спалахом коронавірусу у світі запроваджує карантин по всій країні КМДА

"Найбажанішим є сценарій підтримки від МВФ"

Під час економічної кризи, яка згенерована коронавірусом, найбажанішим для України є сценарій підтримки від МВФ, Світового банку і взагалі міжнародних інституцій, які виділятимуть Україні кредити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст Андрій Блінов.

Експерт зауважив, що світова економічна криза згенерована коронавірусом, вона розпочалася тоді, коли вірус почав ширитися у Китаї. Андрій Блінов назвав три сценарії розвитку ситуації для України.

"Звісно, найбажанішим є сценарій підтримки від МВФ, Світового банку і взагалі міжнародних інституцій, які виділятимуть Україні кредити як за програмою, про яку давно говорили…, – довготермінового структурного кредитування на 5,5 млрд дол. терміном на три роки. Це, і, власне, участь у тій програмі, про яку заявив МВФ, загальний, глобальний сьогодні обсяг по боротьбі з коронавірусом, чи, точніше, подолання економічних наслідків цієї проблеми, - вона становить 50 млрд дол. Вона направлена у небагаті країни, і на певну частку цієї суми Україна також може претендувати. Про це вже були офіційні заяви уряду, НБУ тощо. Це найбажаніших сценарій", – заявив Андрій Блінов.

Новини за темою: Уряд створює перелік заборонених видів діяльності під час карантину

З його слів, за рахунок цих коштів можна буде здійснювати виплати кредиторам.

"Є сценарій "нічого не робити", але ми розуміємо, що ті обсяги, які на сьогодні запроваджені у рамках протиепідемічних заходів, вони, зрозуміло, найбільше призводять до падіння ділової активності. Багато людей вже починає розуміти, що за місяць-два у них можуть бути серйозні проблеми з доходами, і державі потрібно створювати можливості для більшої соціальної підтримки. А згодом, після подолання пандемії, – швидкого економічного відновлення, забезпечення зайнятості", – зазначив він.

Третій, найнебажанійший сценарій полягає у покритті дефіциту бюджету всередині країни, каже економіст. Проте нині НБУ не планує вмикати друкований верстат, тож, очевидно, Україна йтиме за першим сценарієм підтримки від МВФ, Світового банку та міжнародних організацій.

Як повідомляли, президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою попросив збільшити розмір майбутньої допомоги Україні у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Додамо, з 12 березня в Україні почали діяти введені Кабінетом міністрів України обмеження через коронавірус. Вони передбачають закриття закладів, заборону масових зібрань понад 200 осіб, закриття авіасполучення з деякими країнами.

Нагадаємо, станом на 07:40 понеділка, 23 березня, кількість заражених коронавірусною інфекцією COVID-19 у світі становить 339 259 осіб, зокрема в Україні відомо про 73 випадки інфікування.

Більше на цю тему – тут: "COVID-19: Все, що потрібно знати українцям про новий коронавірус".

Дивіться також: "Як діяти, якщо відчуваєте в себе симптоми ГРВІ або ж маєте підозру, що захворіли на коронавірус?"

Loading...