Свавілля комунальників: Українців почали відключати від газу

Фото з відкритих джерел

В Україні заборгованість за газ становить 22,4 млрд гривень

У Державній службі статистики повідомили, що борги українців за комунальні послуги становлять 56,1 млрд грн, з них більше мільярда — тільки за жовтень. Зокрема, найбільша сума заборгованості за газ — 22,4 млрд, а за опалення і гарячу воду - 16,7 млрд. В результаті цього, деякі компанії почали відключати боржників від благ цивілізації, передають " Вести".

Згідно з повідомленням, в Олешках Херсонської області оголосили надзвичайну ситуацію через зрив опалювального сезону. Опалювати житлові будинки має місцеве комунальне підприємство, але у нього 10 млн грн боргу, тому "Нафтогаз" відмовив йому в поставках газу.

Також у місті Лубни Полтавської області відрізають газ за борг у 2 тис. грн.

"Головне, дзвонила контролер, питала, коли заплатите. Їй сказали, 6 грудня, коли буде зарплата. Але через два дні приїхали з "Лубнигаз", коли діти були одні вдома, вломилися без дозволу, перелякавши дітей, перекрили вентиль і опечатали. Ось так от, без суду, без актів, без нічого", - розповідає мешканка міста Зінаїда про ситуацію з її знайомою - матір'ю-одиначкою.

Жителі Київської області, зокрема Ірпеня та прилеглих міст і селищ, зіткнулися з масовим відключенням газу під час опалювального сезону, особливо за останні кілька тижнів. Мобільні бригади з головного офісу "Київоблгазу" їздять і відключають від газопостачання жителів під різними приводами, в основному через "виток газу".

Новини за темою: Заборгованість із оплати компослуг: Ексміністр ЖКГ розповів, чому сьогодні провалені платежі за газ

Як повідомляється, борг населення Київської області за доставку газу становить 104 млн грн. Але справа в іншому. Юристи стверджують, що за законом, комунальники повинні спочатку вручати попередження про відключення за пару тижнів.

"Якщо попередження не тільки не вручено, а у працівників відсутні направлення за конкретною адресою, якщо люди проникли без дозволу на приватну територію, потрібно викликати поліцію. І, до того ж, витік газу фіксується не на нюх, а спеціальним сертифікованим приладом, який називається детектор витоку або газоаналізатор. Такі прилади є у фахівців-газовиків. Тобто, якщо людям газівники будуть заявляти про виток газу, у них повинен бути в наявності прилад і сертифікат на нього. В іншому випадку це можна трактувати як незаконне проникнення на приватну територію", - пояснив юрист Олексій Тарасов.

Якщо облгази йдуть на такі заходи, щоб вибити борг, значить у них не так-то все добре, вважає експерт в енергетичній галузі Сергій Дяченко.

"За законом, для того щоб відключити боржника від газопостачань, потрібно йти до суду, доводити, що він боржник і яку суму. Але це витрати і час, так як справа може затягнутися не на один рік. Та й суди можуть стати на бік малозабезпечених, соціально незахищених громадян. Одним словом, суд - справа витратна. Але, згадуючи свій досвід роботи в облгазконторах, можу сказати, що там часто придумують схеми, як, більш-менш дотримуючись закону, вплинути на боржника. Ось витік газу - прекрасний привід, тільки проблеми - в його виконанні. Тому що потрібно хоча б скласти акт про витік і про те, що вони вжили заходів, з підписом господарів, щоб хоч якось виправдати перекриття. Якщо без нього, то тільки в супроводі поліції або виконавчої служби", — розповів Сергій Дяченко.

Новини за темою: Тарифи в Україні знову ростуть: Чому взялися за електроенергію і транспортування газу і коли чекати підвищення

Раніше повідомлялося, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, 25 листопада схвалила проекти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу. Зменшення вартості доставки відбудеться лише у двох операторів, а в 20 компаніях пропонують підняти тариф в середньому на 80%.

Loading...