Суслов про "доступні кредити" від держави: Заробітчан це не поверне

Віктор Суслов

з відкритих джерел

"Кредити видають аж ніяк не всім охочим"

Ініціатива щодо доступних кредитів від держави не поверне заробітчан в Україну, оскільки у європейських країнах кредити для бізнесу доступні на значно вигідніших умовах.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 рр. Віктор Суслов.

Колишній міністр каже, що ідея щодо дешевих кредитів від держави є непоганою, якби могла бути реалізована у повному обсязі та на вигідних умовах для позичальників. Віктор Суслов вважає, що сума програми – 2 млрд грн – є невеликою і сильно економіку не підштовхне.

"Окрім того, кредити видають аж ніяк не всім охочим. Там, кажуть, конкурс, черга утворюється на отримання цих кредитів. Що ж до забезпечення застави, то це звичайна банківська практика – вимагати заставу, але, у будь-якому разі, вже самі підприємці будуть оцінювати: якщо їм вигідно, вони будуть брати. До речі, кредити не такі й дешеві, бо навіть найменша ставка 5% перевищує темп інфляції", – зазначив Віктор Суслов та додав, що, водночас, у приватних банках ставка є значно вищою, тож така пропозиція є вигідною.

Експерт додав, що така урядова ініціатива не поверне заробітчан в Україну, оскільки у європейських країнах кредити для бізнесу доступні на значно вигідніших умовах – орієнтовно 1,5-2% річних.

"І в цьому наші умови навряд чи будуть кращими", – зазначив колишній міністр.

Новини за темою: На презентації "дешевих кредитів Гончарука" відбулася штовханина

Нагадаємо, у понеділок, 3 лютого, в Україні почала працювати програма "Доступні кредити 5-7-9", на презентації якої виступив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Як повідомляли, того ж дня, ввечері, один із національних банків видав перший кредит у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%" вінницькому підприємцю.

Читайте також: "Доступні кредити" від держави реальні: Кому видали перший мільйонний кредит".Loading...