Суслов: Не виключено, що Україна піде шляхом відмови від угоди про асоціацію з ЄС

Віктор Суслов

Бо ця угода – свідомо дискримінаційна, зазначив колишній міністр

Не виключено, що рано чи пізно Україні доведеться піти шляхом відмови від угоди про асоціацію з Європейським Союзом як свідомо дискримінаційної.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Віктор Суслов зауважив, що дискусія навколо законопроєкту про локалізацію свідчить про те, що ЄС захищає власні інтереси.

"Уся ця дискусія навколо цього законопроєкту показує, що Європейський Союз, звичайно, у сенсі якоїсь дружби другом для України не є. ЄС, природно, захищає свої інтереси. ЄС хоче, щоб ми поставляли сировинні товари або купували готові товари, вироблені в ЄС. Раніше це називалося звичайною типовою колоніальною політикою. ЄС нав'язав нам невигідну угоду про асоціацію, яку Україна підписала, і тепер вказує нам на те, що відповідно до цієї угоди Україна взяла на себе зобов'язання чинити саме так, тобто не вводити якісь додаткові протекціоністські заходи", – сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Посол ЄС розповів про подальші плани щодо України

Колишній міністр зауважив, що ЄС, навпаки, використовує протекціоністські заходи проти українських товарів.

"Водночас за цією угодою ЄС використовує протекціоністські заходи проти українських промислових товарів. Це пов'язано, перш за все, з відсутністю так званого промислового безвізу, тобто українські промислові підприємства, перш ніж щось продати в країнах ЄС, повинні свою промислову продукцію сертифікувати відповідно до стандартів, технічних регламентів ЄС. Україна таких вимог до європейських товарів висувати не може. Ось така реальна ситуація. Я цілком допускаю, що рано чи пізно Україні доведеться піти шляхом відмови від цієї угоди про асоціацію з ЄС як свідомо дискримінаційної", – спрогнозував Віктор Суслов.

Нагадаємо, 21 липня Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт №3739, який передбачає хоча б часткове українське походження продукції, котру закупляє держава в машинобудівній галузі. Закон стосуватиметься чотирьох галузей державних закупівель: міський пасажирський транспорт, залізничний транспорт, комунальна та спецтехніка, енергетичне машинобудування.

Водночас законопроєкт розкритикували в представництві ЄС в Україні. Там заявили, що закон порушуватиме умови Угоди про асоціацію України з ЄС. Зокрема, одним із пунктів документу є недискримінаційність: опис робіт, товарів і послуг не повинен містити конкретного місця походження.

Натомість у Кабінеті міністрів України не помітили порушень асоціації з ЄС в законі про локалізацію.

Loading...