Степанов: Для будівництва медицини потрібно збільшити її фінансування

Максим Степанов МОЗ

Міністр наголосив на необхідності збільшити фінансування до 5 відсотків ВВП

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов переконаний, що для будівництва реальної медицини необхідно збільшити її фінансування не менше, ніж на 5 відсотків ВВП. Про це очільник МОЗ заявив 4 вересня під час свого звіту перед Верховною Радою, повідомляє пресслужба відомства. 

Так, міністр наголосив, що окрім епідемії коронавірусу, українська медицина зіткнулася з іншими викликами, які вимагають термінового реагування. 

"Життя з COVID-19 – це наша нова реальність, але ми не можемо стовідсотково працювати тільки над цією проблемою. Адже в українській медицині за останні 30 років проблем накопичилось достатньо. До сьогодні не було жодної реальної спроби реформувати медицину", - заявив він.

Новини за темою: Реформа медицини потребує збільшення витрат до 6% ВВП на охорону здоров’я, - Радуцький

За словами Степанова, для будівництва реальної медицини потрібно значно збільшити її фінансування.

"Реальна медицина не вартує 3% ВВП. Нам необхідно виділити на медицину мінімум 5%. Бо якщо порівнювати з європейськими країнами, то там показники починаючи від 6-7% до 12% ВВП", - підсумував він.

Нагадаємо, два місяці тому президент України Володимир Зеленський заявив, що МОЗ необхідно розпочати підготовку до другої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19. За словами глави держави, "медицина має бути готовою до всього".

Loading...