Справа підприємства "Мотор Січ" розглядається антимонопольним комітетом, – Уруський

Олег Уруський Фото з відкритих джерел

Зараз процес концентрації розглядається антимонопольним комітетом

Віцепрем'єр-міністр України, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський заявив, що справа арешту акцій підприємства "Мотор Січ" не просунулася. Про це він повідомив на пресконференції, передає "Радіо свобода".

"Питання, пов'язані із діяльністю "Мотор Січі", перебувають у полі уваги уряду безперечно. Тому, що це є стратегічне підприємство для нас. І ми не маємо права втратити таке підприємство.

Зараз розглядається антимонопольним комітетом процес концентрації... тому що фактично одна компанія сконцентрувала це в собі. Туди долучився пан, про якого ви говорите (Олександр Ярославський, – ред.). Це питання в площині АМКУ, перевіряють на відповідність закону", – відповів Уруський на запитання щодо справи з арештом акцій підприємства "Мотор Січ".

Довідка:

ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Компанія постачає продукцію більш ніж у 100 країн світу.

Акції підприємства "Мотор Січ", продані китайським інвесторам, перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ, з метою збереження речових доказів у порушеній у липні 2017 року кримінальній справі. До цього китайські інвестори мали домовленість про спільну концентрацію акцій компанії з державним концерном "Укроборонпром", який мав отримати близько 25% акцій, китайський інвестор – сконцентрувати понад 50%. Наразі українська та китайська сторони називають ту угоду неактуальною.

Новини за темою: Китайські інвестори "Мотор Січ" хочуть почати міжнародний арбітраж, свої збитки вони оцінили у 3,5 млрд доларів

Нагадаємо, 4 серпня 2020 року китайська компанія Skyrizon відкликала з Антимонопольного комітету заявку на концентрацію активів, яку вона раніше подавала разом із ДК "Укроборонпром". Того ж дня китайська Skyrizon і українська DCH домовилися про співпрацю і подали нову спільну заявку до Антимонопольного комітету України про намір сконцентрувати активи "Мотор Січі". Вона була відхилена. І наразі інвестори готують вже третю заявку про концентрацію активів, а паралельно – арбітражні позови.

 

Loading...