Заборгованість із оплати компослуг: Ексміністр ЖКГ розповів, чому сьогодні провалені платежі за газ

Народний депутат України (фракція "Батьківщина") Олексій Кучеренко Скріншот відео

Зараз кінцева платіжка за газ – найбільша за останні роки, констатував парламентар

Серед боргів за житлово-комунальні послуги найбільша заборгованість – за газ, а також – за тепло і гарячу воду, де є газова складова. Саме вона сьогодні є найбільш болючою.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив колишній міністр з питань житлово-комунального господарства України, народний депутат України (фракція "Батьківщина") Олексій Кучеренко.

Парламентар зауважив, що, якщо проаналізувати суму боргів за житлово-комунальні послуги, то найбільша заборгованість – за газ, а також – за тепло і гарячу воду як похідні від газу.

"Тобто саме газова складова сьогодні є найбільш болючою, особливо, коли опалювальний сезон іде, то газова складова через тепло, через гарячу воду виймає десь приблизно 75-80% наших грошей", – зазначив Олексій Кучеренко.

Новини за темою: Ситуація з оплатою за газ – найсумніша порівняно з іншими комунальними платежами, – Землянський

Нардеп процитував очільника уряду Дениса Шмигаля, який заявляв про те, що в Україні цього року ціна на газ найменша за останні п’ять-шість років. Олексій Кучеренко наголосив, що керівник Кабміну помилився, адже сьогодні кінцева платіжка за газ – найбільша за останні роки, і саме тому зараз провалені платежі за газ.

Нагадаємо, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг 25 листопада схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу. Зменшення вартості доставки відбудеться лише у двох операторів, а у 20 компаніях пропонують підняти тариф в середньому на 80%.

Раніше газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів у грудні 2020 року.

Loading...