Слід орієнтуватися на поступове зростання вартості газу, – Корольчук

Фото з відкритих джерел

Експерт назвав, якою може бути ціна блакитного палива для населення

Українцям потрібно орієнтуватися на подальше поступове підвищення вартості газу для населення.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Я думаю, що варто орієнтуватися на поступове зростання ціни на газ. Треба розуміти, що ми потрапили з січня майже до серпня, Україна і весь світ у цілому живе в умовах таких екстраординарних низьких цін на газ і на ресурси в цілому. Усі пам'ятають "мінусову" ціну на нафту, яка була. На газ такої ціни не було, але вона теж була доволі низька. Тому зараз економіка стабілізується, період пандемії завершується поступово, принаймні, є такі сподівання. Виходять на робочий режим промислові об'єкти, починається більше споживання газу, попит зростає, відповідно, ціна підтягується поступово вгору", – зазначив Юрій Корольчук.

Новини за темою: Україна вперше за п'ять років імпортувала рекордну кількість газу

Експерт назвав, на яку вартість блакитного палива слід орієнтуватися українцям.

"Для населення ціна буде поступово зростати. І, я думаю, варто орієнтуватися на ціну у коридорі між 4 і 5 тисяч гривень за тисячу кубометрів", – сказав Юрій Корольчук.

Експерт додав, що така сума значно менша, аніж у минулі опалювальні періоди, проте населенню слід готуватися до зростання вартості газу.

Як повідомляли, НАК "Нафтогаз України" підвищив ціну на газ для населення та вартість блакитного палива для промисловості.

Loading...