Skyrizon і DCH подадуть нову заявку до Антимонопольного комітету щодо купівлі "Мотор Січі"

Фото з відкритих джерел

АМКУ проінформував компанії, що їхня заявка від 4 серпня вимагає додаткових матеріалів

Найближчим часом дочірня компанія Beijing Xinwei Technology Group - Skyrizon і DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського подадуть оновлену спільну заявку в Антимонопольний комітет України на придбання ПАТ "Мотор Січ". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".  

Згідно з повідомленням, 20 серпня Антимонопольний комітет України інформував компанії, що їх заявка від 4 серпня вимагає додаткових матеріалів, робота над якими зараз ведеться.

У Xinwei нагадали, що попередня спільна заявка на покупку "Мотор Січ" з держконцерном "Укроборонпром" від літа 2019 року, була відкликана у зв'язку з новими домовленостями з DCH. Компанія також вказала, що суб'єкт угоди та акції цільових активів заморожені, тому успішне проведення цієї реорганізації все ще знаходиться під питанням.

Новини за темою: "Зловмисні інвестиції": Помпео відреагував на намір Китаю купити український "Мотор Січ"

Як зазначається, Xinwei розповсюдила повідомлення на шанхайській фондовій біржі, що акції її найбільшого акціонера Ван Цзина (володіє 29,3%) заморожені на три роки, оскільки передані в заставу та у зв'язку із судовими суперечками з кредиторами, зокрема, одним із філій Bank of China.

За інформацією урядових джерел, наразі близько 75% акцій "Мотор Січ" вже належить групі китайських власників. Також після того, як Xinwei подала нову заявку, АМКУ повідомив про розгляд чотирьох справ щодо купівлі акцій "Мотор Січі", зокрема, справу про покупку акцій ще до подачі заявки Xinwei з "Укроборонпромом", розпочату комітетом із власної ініціативи через відсутність дозволу.

"За результатами проведеної перевірки в разі виявлення порушень будуть прийняті жорсткі заходи реагування відповідно до чинного законодавства", - зауважили в АМКУ.

Водночас наявна інформація про те, що спірний пакет акцій "Мотор Січі" виступає заставою по фінансуванню, наданому зокрема China Development Bank.

Новини за темою: У Хмельницькій області через спалах коронавірусу на карантин закрився завод "Мотор Січ"

Нагадаємо, нещодавно китайські інвестори "Мотор Січ" з компанії Skyrizon направили Кабміну повідомлення про намір почати міжнародний арбітраж проти держави Україна, також відповідна претензія вже подана до Міністерства юстиції. 

 

Loading...