Шмигаль заявив, що майбутнім пенсіонерам не буде чим платити пенсії, а про сьогоднішніх він подумав? – Німченко

Василь Німченко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що  майбутнім пенсіонерам через 15 років не буде чим платити пенсії. А сьогоднішнім? Чи він вважає, що вони помруть?!

Такі риторичні питання в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK  поставив народний депутат України від партії "Опозиційна платформа – За життя" Василь Німченко, коментуючи соціальну політику "Слуги народу".

Народний депутат прокоментував заяву прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років, бо кількість працездатного населення зменшується.

Зокрема, Німченко наголосив, що Шмигаль не тільки лякає своїми заявами майбутніх пенсіонерів, а й забуває про теперішніх.

"Шмигаль сказав про майбутніх пенсіонерів. Але він вже не думає про сьогоднішніх пенсіонерів. Ви можете прочитати і мене перевірити, що сказав Шмигаль, що майбутнім пенсіонерам через 15 років не буде чим платити. А сьогоднішнім? Чи він вважає, що вони вимруть? Так як віцепрем'єр сказав, що через 25 років ми будемо вирішувати питання з Донбасом, бо не буде цих пенсіонерів. Але ми забули про те, що виростуть інші", – підкреслив Василь Німченко.

Новини за темою: Зміна влади і розвиток національної економіки: Професор Журавський назвав способи підняття пенсій в Україні

Разом з тим він додав, що наповнення Пенсійного фонду можливе тільки шляхом відкриття підприємств і створення нових робочих місць. І сам Шмигаль, нагадав політик, обіцяв українцям створити 500 тисяч нових робочих місць, однак сьогодні, швидше за все, забув про свою обіцянку.

"Якщо Шмигаль не вбачає в стратегії своєї діяльності, що для того, аби накопичувати Пенсійний фонд, а він на сьогоднішній день – 202 млрд, а 29 вже у дефіциті, так якщо він не бачить, що це можливо лише за рахунок відкриття виробництв і створення робочих місць, щоб поступали заробітні плати, щоб поступав продукт на ринок, що для цього треба, щоб це виробництво мало вигоду шляхом ринку, якого треба шукати серед близьких сусідів і не дивитися у рот власникам траншів, то якраз оце там і буде. Він що, брехав? Чи звідки він брав 500 тисяч робочих місць? Це не я сказав, це сказав пан Шмигаль рік назад. То ти кому брешеш? Своєму народу? То маєш те, що маєш", – прокоментував Німченко.

Новини за темою: Якщо українці масово виїжджатимуть за кордон, не буде з чого платити пенсії, – Решмеділова

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, виступаючи перед студентами Львівської політехніки, заявив, що в Україні вже через 15 років не буде ресурсу для виплати пенсій.

Також повідомляли, що  Міністерство соціальної політики склало інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться 2021 року за результатами рішень, ухвалених урядом. Зокрема, пенсії будуть підвищуватися в п'ять етапів.

Додамо, що з 1 вересня Пенсійний фонд України вже провів перерахунок пенсій для 1,6 млн осіб. Така зміна стала підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів.