Шмигаль: В Україні посадили більше лісів, ніж вирубали

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

Фото з відкритих джерел

Цього року було відновлено 32,3 га лісу, що перевищило зону вирубки

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що останні 10 років площа відтворених лісів в Україні перевищила площу вирубок. Про це прем’єр повідомив з трибуни Верховної Ради, передає "Економічна правда".

"Ми бачимо зміни клімату, які призвели до підняття рівня води. Ми бачимо зменшення незаконних вирубок лісів, але боротьбу з цим явищем необхідно завершити. Запроваджено тотальне електронне чіпування деревини, електронні аукціони…

Стосовно відновлення лісів, то усі суцільні зруби лісівники відновлюють. За весну цього року відновлено, за офіційними даними, 32,3 тисячі гектарів лісу. Співвідношення площі створення лісів за 10 років перевищило площу суцільних вирубок. На жаль, все ще є незаконні вирубки, які при інвентаризації лісів треба заоблікувати і мати розуміння, який об’єм насаджень має відбуватися в Україні", - сказав він.

За словами прем'єра, ліс міг ввібрати лише 10% опадів, які спричинили повінь на Західній Україні. Зокрема, за даними Держлісагентства, кількість опадів, яка випала на Івано-Франківщині, склала 2,8 млрд м куб. 

Нагадаємо, нещодавно Україну накрили сильні зливи, які спричинили підтоплення сільськогосподарських угідь, житлових будинків, а також зруйнували дороги та завдали інших серйозних збитків.

Новини за темою: Негода на заході України: Шмигаль заявив, що причиною повеней стали дощі, а не вирубка лісів

Так, у Чернівецькій області рясні дощі підняли рівень води у річці Прут на понад шість метрів, унаслідок чого було затоплено декілька сіл. 

Крім цього, напередодні в Івано-Франківській області негода забрала життя щонайменше трьох осіб, а також зупинила транспортне сполучення. 

Водночас в Яремче через обвал дороги, який спричинили сильні зливи, місцеві жителі залишилися без водопостачання на невизначений термін.Loading...