Шмигаль спрогнозував курс гривні на кінець року

Глава уряду Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Курс валют коливатиметься в районі 27-28 грн/долар і не вийде за межі 29 гривень

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що до кінця року курс валют коливатиметься в районі 27-28 грн/долар і не вийде за межі 29 гривень. Про це він заявив в інтерв’ю виданню "Укрінформ".

"На сьогодні, як бачимо, ситуація розвивається за помірно стабільним сценарієм. На мою суб’єктивну думку, курс коливатиметься в районі 27-28 грн/долар і навряд чи вийде за межі 29 гривень до кінця цього року", - зазначив Шмигаль.

Він зазначив, що розуміє стурбованість інвесторів і бізнесу з приводу очікувань можливого зростання курсу долара у найближчі чотири місяці, але нагадав, що бюджет переглядався у квітні-травні, коли очікувався значно гірший вплив світової економічної та фінансової кризи на Україну.

За його словами, тоді "перестрахувалися" й заклали більші курсові та інфляційні показники в бюджет.

"Очевидно, що макропрогноз виявиться для когось кращим, для когось, можливо, гіршим. Але у будь-якому випадку ситуація є нормальною. Курс регулюється виключно ринком, і те, що ринок сьогодні оцінює його на рівні 27 гривень за долар, є абсолютно прийнятним", - зауважив Шмигаль.

Новини за темою: Гривня знецінюється другий день поспіль: Курси валют від НБУ

Раніше новий голова Нацбанку Кирило Шевченко заявляв, що при ньому плаваюче курсоутворення та ключові принципи роботи НБУ на міжбанку збережуться. Нацбанк, як і раніше, буде згладжувати надмірні коливання курсу, як в один, так і в інший бік. 

Loading...