Шмигаль ініціює перевірку масової видачі дозволів на приєднання до енергомережі

За його словами, саме це явище призвело до кризи на енергоринку

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль Голос України

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ініціює створення робочої групи при Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища для розслідування факту видачі "Укренерго" дозволів на приєднання до енергомережі. Про це він розповів під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, повідомляє "РБК-Україна".

Як зазначив прем'єр, саме масова видача дозволів на приєднання до енергомережі країни стала однією з причин кризи на енергетичному ринку. 

"Готовий створити при міністерстві робочу групу, яка розбереться, як видавалася необмежена кількість дозволів на приєднання до енергосистеми, що призвело до таких перекосів, коли ми змушені входити в складні переговори (з інвесторами у відновлювану енергетику - ред.) і коли супердорога зелена енергетика витісняє дешеву атомну", - сказав урядовець.

Водночас Шмигаль зауважив, що підтримує розвиток відновлюваної енергетики, але її ціна повинна бути низькою: "Зелена енергетика - це дуже добре, і ми до неї прийдемо, але вона повинна бути дешевою".

Новини за темою: Буславець розказала про причини кризи в енергетиці

Окрім цього, він розповів, що в четвер проведе зустріч з ключовими гравцями на ринку ВДЕ, аби обговорити умови домовленостей щодо подальшого розвитку галузі. Водночас прем'єр не відкинув варіант того, що будуть прийняті зміни до законодавства, які дозволяють генерації з відновлюваних джерел продавати свою електроенергію за прямими договорами.

"Нехай (у НЕК "Укренерго", - ред.) підготують звіт, де ми зараз знаходимося за тими процедурами та виконання завдань щодо приєднання до ENTSO-E. Заодно перевіримо і керованість компанії", - додав Шмигаль.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів України не планує в цьому році підвищувати тариф на електричну енергію для населення

Loading...