Шахрайський базар: Ошуканим завжди має бути громадянин України, – Ставнійчук про український ринок енергоносіїв

Марина Ставнійчук Скріншот із відео

А заробляють ті, хто прив'язаний до "корита", каже гостя ток-шоу

В Україні фактично не існує ринку енергоносіїв у європейському розумінні, натомість є шахрайський базар на український манер, де заробляють ті, хто біля "корита", а громадянин України завжди має бути ошуканим.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявила заслужена юристка України, членкиня Венеціанської комісії у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

"Якщо говорити про ринок енергоносіїв, ще коли він запроваджувався..., і Порошенко, і, починаючи з Яценюка, Гройсмана як прем'єрів, вони чітко розуміли, що ні про який ринок не йдеться у розумінні ринку, європейського ринку енергоносіїв. Звичайний шахрайський базар на український манер, де ті, хто постачає, ті, хто до цього корита прив'язаний, долучений, має заробити, а ошуканим завжди має бути громадянин України. І вони і зараз розуміють", – сказала Марина Ставнійчук.

Новини за темою: Рада в перший день роботи заслухає Шмигаля щодо високих тарифів

За її словами, це вже стало зрозумілим і для європейських партнерів.

"Уже це зараз зрозуміли і європейські партнери, ті європейські комісари, які опікуються питаннями у Єврокомісії, пов'язаними з енергетикою тощо. Уже починають говорити про те, що насправді в Україні немає жодного ринку у європейському розумінні. Те законодавство, яке було ухвалене у цій сфері нашою владою, практично не відповідає європейським критеріям, і вони нагадують про те, що це із самого початку було очевидне", – зазначила Марина Ставнійчук.

Як повідомляли, нещодавно президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення. Тоді в Міненергетики представили план із поступового зниження тарифів на газ.

У Кабінеті міністрів за дорученням президента напрацювали шляхи розв'язання питання зростання тарифів на газ для населення. В уряді мають два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи.

Додамо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які мають найвищі тарифи на розподіл газу.

Також повідомляли, що Україною ширяться мітинги незадоволених українців, вони вимагають зниження невиправдано високих цін на газопостачання. Протестувальники з Херсонської, Львівської, Вінницької областей та Прикарпаття відмовляються платити за газ.

Loading...