Росія знову вийшла на перше місце за постачаннями дизпалива в Україну

У вересні Україна імпортувала 242, 5 тис. тонн дизпалива з РФ

Дизпаливо

Фото з відкритих джерел

Україна у вересні 2020 року імпортувала 604,2 тис. тонн дизельного палива, 40% із якого – з Росії.  Про це повідомляє Enkorr із посиланням на оперативні дані "Консалтингової групи А-95".

Зазначається, що в літні місяці лідерство з імпорту утримували білоруські НПЗ. Проте впродовж року вони скоротили постачання в Україну на третину – з 316 тис. тонн у вересні 2019 р. до 223,3 тис. тонн у вересні 2020 р. При цьому за той самий період частка білоруського ресурсу в загальному імпорті України скоротилася з 52% до 37%. Високий рівень імпорту білоруського палива пов'язують із заміщенням обсягів постачань російського трубопровідного ресурсу, який призупинили після введення спецмит.

Водночас через поточне зменшення імпорту з Білорусі, лідером за постачаннями дизпалива в Україну стала РФ. У вересні частка таких постачань із Росії зросла з 17% до 40%. Загалом було імпортовано 242,5 тис. тонн проти 103,6 тис. тонн ДП у вересні минулого року.

Відомо, що зростання відбулося за рахунок прямих залізничних постачань. Зокрема, на них припало 89 тис. тонн палива, що перевищує показник аналогічного місяця попереднього року в 4 рази.

Новини за темою: Україна не відновлюватиме імпорт електроенергії з Росії, – Міненерго

Нагадаємо, нещодавно в Мінекономіки анонсували плани заборонити імпорт картоплі з РФ із метою підтримки української переробки овочів. Крім того, планується проводити консультації фітосанітарної служби та запровадити державну підтримку переробки.

Loading...