Різке здорожчання пального стимулюватиме інфляційні процеси, – Плотніков

Олексій Плотніков, заслужений економіст України ZIK

Підвищення вартості бензину "потягне" за собою зростання цін на інші товари, прогнозує заслужений економіст

Якщо будуть зростати ціни на пальне, це вплине на вартість всього іншого, а також стимулюватиме інфляційні процеси.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Експерт нагадав, що у березні спостерігався обвал цін на пальне, і бензин, який закупили у Європі, потрапив на українські АЗС у травні, тож тоді ціни були нижчими. Олексій Плотніков додав, що 2020 рік – чи не єдиний, коли зниження ціни на пальне відповідало тенденціям світового ринку. З його слів, як правило, коли на світовому ринку вартість іде вниз, в Україні ціни зростають.

Зараз, коли гривня подешевшала відносно долара, вартість пального зростає, оскільки постачальники закладають різницю у вартості бензину, зазначив експерт.

"Ті, що постачають бензин, планують, зрозуміло, що вже не буде дешевше долар, тому вони ще із певною маржею закладають ціну – не 29 грн/дол., а вище", – сказав Олексій Плотніков.

Новини за темою: Друкарський верстат призводить до інфляції? Економічна теорія Кейнса проти Фішера

"Враховуючи те, що перевезення – складові у будь-якій галузі, у першу чергу, у харчовій, у комунальному господарстві, де завгодно, і якщо стрімко будуть зростати ціни на бензин, це вплине на ціни на все інше. Це також стимулюватиме інфляційні процеси, тобто інфляція у нас "розбовтається" також", – заявив Олексій Плотніков.

Як повідомляли, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства прогнозує зростання ВВП на 4,6% при інфляції 7,3% у 2021 році.

Раніше Кабінет міністрів України допустив у своєму прогнозі падіння ВВП країни до 8% у 2020 році. Зокрема, негативний вплив пандемії підсилюється початком глобальної економічної рецесії, що може завдати суттєвого удару по рівню добробуту населення.Loading...