Ресурс накопичувальної пенсійної системи може лежати в тих податках, які українці вже сплачують, – Розенко

Павло Розенко Фото - скріншот

Додатковий податковий тиск – неправильна ідея, каже колишній член уряду

Уряд запропонував абсолютно неправильну ідею додаткового податкового тиску під час запровадження накопичувальної пенсійної системи. Ресурс цієї системи може лежати у тих податках, які українці сплачують вже сьогодні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив віцепрем’єр-міністр України у 2016-2019 роках Павло Розенко.

"Ресурс накопичувальної системи може лежати у тих податках, які ми вже сьогодні і так сплачуємо. Просто уряд запропонував, на мій погляд, абсолютно неправильну ідею додаткового податкового тиску. Я цю ідею не підтримую, хоча я є палким прихильником накопичувальної системи. Накопичувальну систему треба робити на базі тих податків, які ми вже платимо", – сказав колишній віцепрем’єр.

Павло Розенко зазначив, що пропонував для цього взяти частину ПДФО, що сплачують українці.

"Ми сплачуємо 18% ПДФО, і цей ПДФО іде в якісь там бюджети місцеві, невідомо, куди воно витрачається. Так давайте краще цих 5% візьмемо із ПДФО і покладемо на кожен пенсійний рахунок. Так само 1,5% військового збору… От ми будемо мати 6,5% у межах нинішніх податків, не додаткових податків, які можемо вже запускати у накопичувальну систему. Це величезний ресурс", – сказав Павло Розенко.

Новини за темою: В Україні кількість тих, хто працює, значно менша, аніж пенсіонерів, платити пенсії щораз складніше, – Гавриш

Колишній член Кабміну визнав, що ризики під час запровадження накопичувальної системи є. Окрім того, зауважив він, уряд не запропонував глобальної стратегії щодо пенсійної системи в Україні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України буде пропонувати Верховній Раді впровадження професійної накопичувальної системи. Відповідну ініціативу було схвалено 18 листопада на засіданні уряду. Згідно з нею, професійну накопичувальну систему пропонується запровадити для осіб, які молодші 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах.

Також повідомляли, що з 2021 року людям, які досягли 60 років і не мають трудового стажу, перестануть виплачувати соціальну пенсію. Відповідну постанову розміщено на сайті Кабміну.

Loading...